Zastąpi wizytę u kosmetyczki i odmłodzi o kilka lat. Surówka piękności Heleny Rubinstein
Zastrzyk sił witalnych dla włosów i paznokci, odżywczy eliksir dla zdrowia i urody. Regularne spożywanie surówki piękności stworzonej przez pochodzącą z Krakowa Helenę Rubinstein może zastąpić wizytę u kosmetyczki. Jest prosta w przygotowaniu, a połączenie jej składników ma nam zagwarantować piękno i młodość.
Spis treści:
Helena Rubinstein była wyjątkowo bogatą kobietą. Sławę i fortunę przyniosło jej własne kosmetyczne imperium.
"Nie ma kobiet brzydkich — są co najwyżej kobiety leniwe i przez to zaniedbane" - mawiała "cesarzowa piękna". Rubinstein nadawała zupełnie nowy wymiar dbaniu o urodę. Zmieniała myślenie kobiet w tej kwestii i łamała stereotypy.
Najbardziej znanym sposobem, który polecała swoim klientkom, jest tzw. surówka piękności. Rubinstein zachwalała jej cudowne właściwości — podkreślała jej odżywcze oddziaływanie na włosy, skórę i paznokcie. To jednak nie koniec, bo sałatka to również prawdziwy zastrzyk energii i witalności.
Właściwości surówki Heleny Rubinstein są do dziś cenione przez kobiety na całym świecie. Nie dość, że to prawdziwa bomba witaminowa dla organizmu, w dodatku sposób jej przygotowania jest naprawdę prosty.
Surówka piękności: działanie na zdrowie
Surówka stworzona przez Helenę Rubinsten spożywana regularnie, może z pewnością zastąpić niejedną wizytę u kosmetyczki.
W końcu promienny i młody wygląd swoje źródło czerpie ze środka i duża w tym zasługa odpowiedniej diety. Zdrowe, właściwie zbilansowane menu wpływa na dobre samopoczucie i wygląd cery.
Dlatego też sałatkę piękna z pewnością można włączyć do codziennego jadłospisu i spożywać na śniadanie czy jako przekąskę w pracy.
Działanie surówki można porównać nawet do najmocniejszych suplementów na rynku. Głównym składnikiem są płatki owsiane. Oprócz tego w sałatce powinna znaleźć się kompozycja owoców i innych dodatków, które można zmieniać w zależności od indywidualnych upodobań i dostępności owoców.
Zobacz również:
Oprócz tego na liście składników znajdują się: sok z cytryny, miód, kefir lub jogurt, pestki dyni, orzechy czy pestki słonecznika.
Płatki owsiane są bogate w witaminę E, selen, cynk i błonnik. Miód z kolei działa antybakteryjnie i usuwa stany zapalne. Sok z cytryny jest pełen witaminy C - przeciwutleniacza, który niszczy wolne rodniki, jak i chroni skórę przed procesami starzenia.
Natomiast owoce, orzechy i nasiona dostarczają wielu witamin i minerałów. A taki miks to sprawdzony przepis na piękny wygląd!
Surówka piękności Heleny Rubinstein: przepis
Przygotowanie "surówki piękności" jest bardzo proste.
- Wieczór przed spożyciem zalej szklankę płatków owsianych chłodną, przegotowaną wodą i pozostaw na noc.
- Rano dodaj do napęczniałych płatków odrobinę wyciśniętego soku z cytryny i łyżkę miodu.
- Następnie - w zależności od diety i upodobań - dodaj np. jogurt naturalny lub grecki, ewentualnie kefir lub mleko. Może być również napój roślinny.
- W zależności od pory roku uzupełniaj surówkę sporą ilością świeżych lub mrożonych owoców.
- Warto dodać również kilka orzechów, nasiona słonecznika lub pestki dyni.
Gotowe!
Helena Rubinstein: kim była "cesarzowa piękna"?
Świat poznał ją jako "cesarzową piękna" i amerykańską multimilionerkę. Tak naprawdę Helena urodziła się jako Chaja Rubinstein 25 grudnia 1872 roku w biednej, żydowskiej rodzinie na krakowskim Kazimierzu.
Chaja pochodziła z ortodoksyjnej żydowskiej rodziny. Jej życie prywatne było nie mniej barwne od zawodowego - miała siedem sióstr, dwóch mężów, doczekała się dwóch synów i trojga wnucząt.
Helena kłamała na temat swojego pochodzenia - mówiła, że pochodzi z lekarskiej rodziny, która ma udziały w bankach i kopalniach.
W sklepie swojego ojca nauczyła się rachunkowości, a po ukończeniu szkoły między nią a rodzicami wywiązał się konflikt. Helena uciekła do swojej ciotki w Wiedniu, gdzie pracowała w rodzinnym sklepie z futrami.
W 1896 roku wyjechała do Australii, gdzie mieszkali jej wujowie i kuzyni. Kilka lat później otworzyła swój pierwszy sklep z kosmetykami. Później przyszedł czas na Paryż i Nowy Jork, gdzie otworzyła salony piękności, a później ruszyła na podbój Ameryki. I tak, krok po kroku, zaczęła tworzyć swoją luksusową markę kosmetyczną.
Urodziła się jako Chaja w biednej rodzinie, a umarła jako Helena Rubinstein: jedna z najbogatszych kobieta na świecie i założycielka imperium kosmetycznego.
***
Polecamy również: