Zdjęcie 7-letniej dziewczynki obiegło świat. Ocalała z ataku Rosjan na Kijów

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad czterech miesięcy i pochłania coraz więcej ofiar. Rosjanie atakują również cywilów - tak było ostatnio w przypadku ostrzeliwania Kijowa. Świat obiegło pewne zdjęcie 7-letniej dziewczynki ocalałej z ataku na blok mieszkaniowy.

Zdjęcie ocalałej 7-letniej dziewczynki obiegło cały świat
Zdjęcie ocalałej 7-letniej dziewczynki obiegło cały światTwitter

Zdjęcie ocalonej 7-latki

Kilka dni temu Rosjanie ponownie zaatakowali stolicę Ukrainy. Strzały były skierowane w kierunku jednego z wielopiętrowych bloków w Kijowie, jak również okolic przedszkola i placu zabaw. Wśród rannych znalazła się 7-letnia dziewczynka, której zdjęcie obiegło świat.

Na fotografii widać małą Ukrainkę, która właśnie została wyciągnięta spod gruzów budynku. Według informacji medialnych jej życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo. Witalij Kliczko, mer Kijowa, poinformował, że ojciec dziewczynki zginął na miejscu. Przeżyła natomiast jej matka, która jest obywatelką Rosji z pozwoleniem na pobyt w Ukrainie.

Ten okrutny atak na Kijów po raz kolejny pokazuje, że Putin celowo atakuje cele cywilne, takie jak domy. Co najmniej cztery osoby zostały ranne (dane o osobach poszkodowanych zostały zaktualizowane - przyp. red.), w tym siedmioletnia dziewczynka. W ataku zginął jej ojciec. To robota Putina
powiedział Kliczko w wywiadzie dla "Bild"

***

Zobacz również:

Pleśń na produktach spożywczych. Dlaczego jest tak szkodliwa?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas