Znajdź niepasujący księżyc. W 5 sekund zrobią to tylko nieliczni

Proste testy na spostrzegawczość są świetną rozrywką dla naszego mózgu. Jak szybko jesteś w stanie odnaleźć ten jeden księżyc, który różni się od pozostałych? Czy 5 sekund to mało? Dużo? Sprawdź się w naszym teście na spostrzegawczość, a dowiesz się, czy tytuł mistrza będzie dzisiaj twój.

Znajdziesz jeden księżyc, który różni się od pozostałych
Znajdziesz jeden księżyc, który różni się od pozostałychINTERIA.PL

Testy na spostrzegawczość - sprawdź, czy wystarczy ci 5 sekund

Na obrazku znajduje się 66 księżyców. Wśród nich jest jeden, który różni się od pozostałych małym szczegółem. Twoim cele jest odnalezienie właśnie tego niepasującego elementu, a na wykonanie zadania masz zaledwie 5 sekund. Dla jednych to nic, inni potrzebują minimum 10 sekund, są też i tacy, którzy zrezygnowali z wykonania zadania, twierdząc, że się nie da. W której drużynie będzie ty? Czy masz na tyle sprawne oko, aby wyłapać ten jeden, różniący się od pozostałych księżyc?

Jest kilka sposobów, aby się przekonać. Możesz zamknąć oczy na kilka sekund, otworzyć i popatrzeć całościowo na obrazek. Pierwszy powinien wyłonić się księżyc, którego szukasz. Innym sposobem, który często wykorzystywany jest podczas tego typu zabaw, to szybki "przejazd" od lewej strony do prawej każdego rzędu elementów. Jedni decydują się na skrupulatne przeglądanie wierszy i kolumn, a inni szybciej rozwiązują zadanie, wpatrując się w obrazek.

Przyjrzyj się uważnie i pamiętaj, że masz 5 sekund, aby zdobyć tytuł mistrza.

Rozwiązanie

Testy na spostrzegawczość to świetna zabawa i minitrening naszego mózgu. Jeśli nie udało ci się odnaleźć w wyznaczonym czasie poszukiwanego elementu, nie martw się. Tylko nieliczny robią to w 5 sekund. Większość osób potrzebuje więcej czasu, ale zapamiętaj również, że praktyka czyni mistrza, dlatego zapraszamy też do rozwiązania innych zagadek:

A teraz odpowiedź. Gdzie znajduje się poszukiwany księżyc? Zerknij w prawy dolny róg, a dokładnie drugi rząd od dołu, czwarty księżyc od prawej strony.

Rozwiązanie zagadki. Poszukiwany księżyc znajduje się po prawej stronie w drugim rzędzie, na czwartej pozycji od prawej strony
Rozwiązanie zagadki. Poszukiwany księżyc znajduje się po prawej stronie w drugim rzędzie, na czwartej pozycji od prawej strony INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas