Reklama

Reklama

Życie jak darkroom

"Życie jest jak darkroom - nigdy się nie wie, kto i jak cię przeleci, a i ty nie wiesz, kogo i jak przelecisz. Ale jest zbyt podniecające, by po prostu z niego wyjść..." - tak brzmi życiowe motto geja Krystiana, jednego z bohaterów książki "Darkroom" Rujany Jeger.

Jego przyjaciółka, Morana, jest wyemancypowaną (ale bez przesady) kobietą, wychowaną w środowisku "bohemy intelektualno-artystycznej", a więc ludzi żyjących niekonwencjonalnie, o otwartych, bezpruderyjnych umysłach, co pozwala jej żyć w ten sam sposób.

Reklama

Lekka, przyjemna i inteligentna lektura. Okruchy dawnego, jugosłowiańskiego świata autorki i bohaterki przeplatane dowcipnym komentarzem do rzeczywistości emigracyjnej.

Książka należy do serii Europejki, wydawnictwa Czarnego. INTERIA.PL jest patronem medialnym książki. Przeczytaj więcej, weź udział w konkursie

Rujana Jeger (1968), urodzona w Zagrzebiu. Skończyła archeologię na uniwersytecie w Zagrzebiu w 1996 roku. Jest stałą felietonistką chorwackiego wydania "Cosmopolitan", współpracuje ze szwedzkim czasopismem "Amelia" i wiedeńskim "Die Bunte Zeitung". "Darkroom" to jej pierwsza powieść (2001). W Wiedniu mieszka od 1991 roku.

Dowiedz się więcej na temat: książki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje