Reklama

Reklama

Alimenty

O nieodpowiedzialnych rodzicach i społecznym przyzwoleniu na niepłacenie alimentów. Jak to wpływa na sytuację dzieci? Czy przywrócony zostanie Fundusz Alimentacyjny? Kto ma płacić jak matka, czy ojciec nie chce?

Poznamy m.in. historię pana Piotra i jego dwóch synów. Pan Piotr po rozstaniu z żoną sam zajmuje się wychowywaniem dzieci. Matka chłopców mieszka na stałe w Szwecji i nie interesuje się losem rodziny. Została przez sąd zobowiązana do płacenia alimentów na synów, zatem płaci... 100 zł na dziecko...

Panią Ilonę mąż opuścił jak syn miał dwa lata, córka siedem. Przez 7 lat nie płacił alimentów, ukrywał swoje zarobki, miejsce zamieszkania, wyprowadził się z Bydgoszczy. Pani Ilona tak mówi teraz o całej sytuacji: "Córka chora, syn go prawie nie zna, jak go zobaczył raz na ulicy to mówił do niego "pan". Dzieci przeżyły odejście ojca, córka czuje wściekłość, chce iść ze mną na rozprawę o podwyższenie alimentów, żeby mu powiedzieć co o nim myśli.. Niedawno był po drugiej stronie ulicy, dzieci nie widział przez parę lat, ale nie przyszedł ich odwiedzić."

Reklama

W programie pokażemy też dzieci, którym za pośrednictwem Fundacji Polsat udało się pomóc, które są radosne, szczęśliwe i maja normalne dzieciństwo. Bez odzewu widzów na apel "Rozlicz się sercem - podaruj 1 proc. podatku" nie byłoby to możliwe.

Zobacz film o Fundacji:

Oglądaj program w każdy wtorek na antenie Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy