Reklama

Reklama

Bezpieczne pozycje

1. Boczna przodem: partnerzy leżą na boku, przodem do siebie. By ułatwić wprowadzenie członka do pochwy, kobieta może oprzeć jedną nogę na biodrze partnera. To dobra pozycja dla kobiet w I trymestrze, którym dokuczają nudności i które nie mają ochoty na intensywne ruchy.

2. Na jeźdźca: partner leży na plecach, a partnerka siada na nim, zwracając się do niego twarzą (lub tyłem). To dobra pozycja na cały okres ciąży. Sprawdzi się zarówno w I trymestrze, kiedy przyszłej mamie dokuczają nudności i nadwrażliwość piersi, jak i w III, kiedy to ona woli sterować głębokością penetracji.

3. Klasyczna inaczej: kobieta leży na brzegu łóżka, a partner klęczy między jej udami. To odpowiednia pozycja na I i II trymestr. W III może wam już przeszkadzać większy brzuszek.

4. Na łyżeczki: partnerka leży na boku (najlepiej na lewym, by nie uciskać żyły głównej dolnej), a partner przytula się do jej pleców. W tej pozycji brzuch i piersi nie są uciskane, a kobieta sama może sterować głębokością penetracji (gdy pochyli się do przodu, będzie nieco mocniej odczuwać ruchy partnera).

Reklama

Mam dziecko

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo | partnerka | partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje