Reklama

Reklama

"g" na zdjęciach

W piątek 12 maja o godz. 18. w krakowskiej klubokawiarni Pozytywka na ul. Bożego Ciała 12 odbędzie się wernisaż fotografii Ernesta Wilczyńskiego - "g".

Wystawa organizowana jest w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie i potrwa do 1 czerwca.

- "g" to zdjęcia o ucieczce; od codzienności, która przyzwyczaja traktować wszystko jako "zwykłe", "normalne" i "oczywiste"; od ludzi, którzy ciągle czegoś chcą; od nakazów, cudzych praw i przymusu. Mówi się, że nie warto gdybać. Ale chyba nie warto wierzyć we wszystko, co się mówi. Warto byłoby zobaczyć, jakby to było, gdyby było inaczej. Chociażby po to, żeby zauważyć jak jest teraz. Te zdjęcia są także same w sobie ucieczką. Robić je jest dużo łatwiej niż mówić. Zwłaszcza o nich - mówi autor.

Reklama

Ernest Wilczyński jest finalistą konkursu fotografia młodych Fundacji Ateneum, laureatem brązowego medalu fotoklubu RP w konkursie Foto Odlot 2004. Wystawy indywidualne: "On, ona" kino Cytryna - Łódź, maj 2005, "7 dni" Pozytywka - listopad 2005, zbiorowe: m.in. Galeria Bezdomna - Kraków 2004, Fabryka Schindlera, Galeria Ateneum - październik 2005.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Miesiąc Fotografii w Krakowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje