Reklama

Reklama

Głodne dzieci

Co trzecie dziecko w naszym kraju idzie do szkoły bez śniadania. W każdej szkole, w każdej klasie jest dziecko, które potrzebuje naszej pomocy.

Sylwia opowie nam o tym, że dla niej i jej rodzeństwa jedynym pożywieniem podczas zimy był chleb, woda i cukier. "Trzeba zjeść 2-3 kromki, żeby nie czuć głodu. Nie starcza na długo. Drugi posiłek to zupka".

Poznamy Izę, która podczas przerw w szkole, wybiegała z klasy aby nie patrzeć na inne dzieci jedzące śniadanie. Poznamy też pana Tadeusza, który jest listonoszem, Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej i społecznikiem. Pan Tadeusz w gminie Dąbrówka rozwozi jedzenie, które dostaje ze Stowarzyszenia "Damy Radę". Ma pod swoją opieką 75 rodzin, które zgłaszane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Reklama

W programie porozmawiamy o tym co należy zrobić aby dzieci w Polsce nie były głodne. Pokażemy, jak dzięki pomocy programu Podziel się Posiłkiem, wiele rodzin radzi sobie z problemem głodu.

Ogólnopolski program społeczny Podziel się Posiłkiem, którego celem jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce, został zainicjowany w 2003 roku przez firmę Danone. Współorganizatorem ostatnich dwóch edycji programu jest Fundacja Polsat, a Partnerem Strategicznym - Banki Żywności. W efekcie trzech edycji programu wydano 2 217 391 posiłków za pośrednictwem 1274 organizacji i instytucji, zorganizowano ogólnopolskie zbiórki żywności, podczas których zebrano 403 862 kg żywności dla najbardziej potrzebujących. W ramach dotacji programu grantowego "Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!" 42 organizacje zrealizowały projekty, które zapewniły potrzebującym dzieciom dożywianie.

Zanim poruszymy ten temat poznajmy Andrzejka, który dzięki Państwa pomocy ma szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Oglądaj program w każdy wtorek na antenie Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy