Reklama

Reklama

Internet nie jest zagrożeniem

Dlaczego powinniśmy obwiniać internet za śmierć uczuć i inne rzeczy? - zastanawia się Paulo Coelho.

- Widzicie ten obraz? Wisi na ścianie, bo umocowano go na gwoździu. Gwóźdź ten został wbity w ścianę za pomocą młotka. Każdego miesiąca dochodzi do trzech tysięcy zabójstw z użyciem młotka. Czy powinniśmy winić za to młotek? Czy też może raczej powinniśmy naprawdę zrozumieć, że chodzi o wykorzystanie jakiejś rzeczy w złym celu? Problemy będą się pojawiać! - mówi z przekonaniem pisarz.

I dodaje: - Jedną z najsłynniejszych zbrodni moich hipisowskich czasów były morderstwa popełniane przez sektę Charlesa Mansona. Wtedy obwiniano za to Beatlesów. Czy naprawdę jest to wina muzyki Beatlesów czy też wypaczonej psychiki, jak w przypadku Charlesa Mansona i jego rodziny?

Reklama

- A zatem potęga i niebezpieczeństwo internetu sprowadza się głównie do wyszukiwarki, ponieważ wyszukiwarka ma nad tobą kontrolę. Wpisujesz coś, dochodzisz do trzeciej strony w wynikach wyszukiwania i już nie zagłębiasz się dalej. Jeśli wyszukiwarka zostanie usprawniona i jej twórcy zamieszczą na pierwszej stronie to, co powinieneś przeczytać na dany temat, okaże się, że mogą w pewien sposób cię kontrolować. Im bardziej zaznajamiasz się z internetem, tym bardziej zaczynasz rozumieć, jak różni tworzą go ludzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy