Reklama

Reklama

Jak wyregulować brwi?

Możesz sama nadać swoim brwiom idealny kształt. Podpowiemy ci, jak to zrobić.

Kształtne i wypielęgnowane brwi nadadzą twojej twarzy bardziej harmonijny wygląd, dodadzą spojrzeniu świeżości i sprawią, że makijaż będzie wyglądał bardziej profesjonalnie. Regulację możesz przeprowadzić sama. Przyjrzyj się uważnie swoim brwiom, jeżeli podoba ci się ich kształt usuń jedynie pojedyncze włoski, które rosną poza ich linią. Jeżeli uważasz, że ich kształt nie jest doskonały, przeczytaj jak wyznaczyć idealny kształt brwi.

Idealny kształt

Początek brwi wyznaczysz, przykładając ołówek pionowo do twarzy, tak aby dotykał skrzydełka nosa. Punkt, w którym ołówek styka się z linią brwi, wyznacza jej początek. Następnie przesuń ołówek tak, aby połączył skrzydełko nosa i zewnętrzny kącik oka. Na linii wyznaczonej przez te punkty powinien znajdować się koniec brwi. Brew powinna wznosić się na swoich pierwszych 2/3 długości a następnie opadać. Brew jest najszersza na początku, a potem się zwęża.

Reklama

Przygotowanie

Do wyregulowania brwi będzie ci potrzebna pęsetka, szczoteczka, może być również przydatna dobrze zatemperowana kredka do brwi. Przed depilacją wykonujemy demakijaż i odtłuszczamy brwi, aby pęsetka się nie ślizgała. Wygładzamy je szczoteczką zgodnie z kierunkiem wzrostu. Najlepiej regulować brwi po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana.

Garść praktycznych porad

Z reguły brwi reguluje się usuwając włoski od dołu łuku brwiowego, a także pojedyncze włoski spomiędzy brwi i spoza ich linii. Ponieważ bardzo ważne jest zachowanie symetrii, włoski usuwamy na przemian - raz z jednej raz z drugiej brwi. Wyrywamy je zawsze zgodnie z kierunkiem, którym rosną. Aby usuwać tylko "właściwe" włoski możemy posłużyć się dobrze zatemperowanym ołówkiem do brwi, którym na samym początku zaznaczamy linię depilacji.

Gabinety kosmetyczne

Regulację brwi można również wykonać w gabinecie kosmetycznym. Włoski są tam również usuwane za pomocą pęsety, rzadziej stosuje się woski. Depilacja jest lekko bolesna, koszt to od 5 do 20 zł.

IG

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy