Reklama

Reklama

Jak wytrzymać w domu z mężczyzną?

Któraż z nas nie lubi posłuchać, jak trzeba postępować z mężczyzną? Jak choć odrobinę podporządkować Go swoim oczekiwaniom, tak, aby nie poczuł się od razu pantoflarzem. Jak wkraść się w Jego łaski? Jak, choćby tylko czasem, zamienić to wyrośnięte, kapryśne dziecko w rycerza z bajki?

Niestety, na wychowanie mężczyzny jest już zwykle za późno, a na obchodzenie się jak z jajkiem często brakuje siły. Choć każdy z nich to swoiste indywiduum, są jednak pewne zasady, które - czy to Ci się podoba, czy nie - powinnaś znać. Ich stosowanie zależy w sporej mierze od Twojej cierpliwości i psychicznej odporności. Nieliczne mimo wszystko ryzykują, wychodząc z założenia, że zasady są po to, by je łamać.

Reklama

Przede wszystkim musisz przywyknąć, że to On jest pępkiem świata. Najważniejsza jest Jego praca, Jego kariera, Jego wyjazd, Jego mecz, Jego ulubiony barszcz...To Jego sukcesy i porażki są najczęściej tematem waszych rozmów.

Gdy w domu zaczynają pojawiać się dzieci, traci grunt pod nogami. Potrafi być zazdrosny, gdy to właśnie im, a nie Jemu poświęcasz więcej uwagi. Najlepiej wszystko za Niego zrobić. Podać kapcie, podsunąć obiad pod nos, wyprać, wyprasować i broń Boże nie zakłócać tego błogiego "nicnierobienia" jakimikolwiek żądaniami.

Najlepiej od razu przyzwyczaić się, że mężczyzna o byle co się obraża. Bo śmiałaś mu powiedzieć, że ostatnio troszeczkę przytył, że powinien stosować przeciwłupieżowy szampon, że Jego dowcipy przestały Cię śmieszyć. Tak naburmuszony może się do Ciebie nie odzywać nawet przez kilka dni. W skrajnych przypadkach trzaśnie drzwiami i wyjdzie z domu, nie mówiąc oczywiście, kiedy wróci. A Ty się martw za karę!

Wytrzymuj jego kaprysy. Dla męskiego podniebienia mięso jest prawie zawsze niedosolone, ziemniaki niedogotowane, kompot przesłodzony. Nie odpowiada Mu deseń krawatu, splot ściegu swetra, szerokość mankietu. Z anielską cierpliwością znoś Jego wymówki "za drogo", "za dużo", "za daleko", "za późno". Męskie decyzje lepiej podejmuj więc sama i stawiaj Go przed faktem dokonanym.

Powinnaś także wiedzieć, że mężczyzna musi mieć swoje "zabawki". A Tobie wara od nich! Nie waż się nawet dotknąć Jego komputera, telefonu komórkowego, wędki, hantli, itd. Męskie zabawki wcale nie muszą być praktyczne. Te najbardziej pożądane powinny mieć jednak znaczki znanych firm. Żeby móc się pochwalić innym Dużym Dzieciom.

Nie wolno Ci zapomnieć o Jego urodzinach i imieninach. Nawet wtedy, gdy mówi: "kochanie, najlepszym prezentem będziesz dla mnie ty sama" - nie można Mu do końca wierzyć. Gdy przegapisz Jego święto, poczuje się zawiedziony.

Nie przestawaj Go bardzo chwalić i to za drobnostki. Bo przybił gwoździa, wymienił żarówkę, wyniósł śmieci. Ty w tym samym czasie wymyłaś podłogi, ugotowałaś obiad, zrobiłaś pranie, ale w porównaniu z Jego dziełem to przecież drobiazg.

Jeżeli, mimo wszystko, chcesz się wykazać swoim talentem pedagogicznym, to życzmy powodzenia. Osobiście doradzamy jednak zobojętnieć na niektóre Jego dziecięce potrzeby. Na szczęście, oprócz Dziecka, z Męskiej Istoty wyłazi również czasami... Mężczyzna (czyt. Osobnik Dojrzały, na którym można polegać), Głowa Rodziny, Mąż, Ojciec... A Jego dziecięca natura może się czasami przydać - jako antidotum na Twoją śmiertelną powagę, dojrzałość i rozsądek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje