Reklama

Reklama

Kate Moss - ikona stylu

Kate Moss to jedna z najbardziej kontrowersyjnych modelek. Choć zdania na temat jej urody i stylu są podzielone, trzeba przyznać, że na trwałe wpisała się w historię mody.

Jej przygoda ze światem mody rozpoczęła się w 1988 roku i trwa do dziś. Gdy miała 14 lat, na lotnisku JFK wypatrzyła ją Sara Ducas ze Storm Agency. Pomimo krzywych nóg i niewysokiego wzrostu, wkrótce stała się najczęściej fotografowaną modelką, a jej twarz zdobiła najbardziej prestiżowe okładki, takie jak Vogue czy The Face.

Reklama

Na szczyty kariery wyniósł ją Calvin Klein, to właśnie dla niego zrobiła kampanię reklamową, za którą dostała zawrotną sumę 4mln dolarów - za 100 dni pracy. Brała udział w kampaniach największych domów mody, zarabiając średnio 10 tys. dolarów za jeden dzień pracy.

Jej związek z muzykiem Petem Dohertym zakończył się wielkim skandalem i antynarkotykową kuracją odwykową. W 2005 roku brytyjski dziennik The Daily Mirror opublikował zdjęcia, na których widać modelkę zażywającą kokainę. Większość firm wycofało kapanie z jej udziałem, zdawało się, że jej kariera jest zrujnowana. Kate jednak nie poddała się, po około roku odrodziła się jak "feniks z popiołu", silniejsza i jeszcze bardziej rozchwytywana.

Dziś Moss oprócz chodzenia na wybiegach, zajmuje się projektowaniem linii ubrań dla brytyjskiego Top Shopu oraz promocją własnych perfum. Dla wielu kobiet jest ikoną stylu, jest też jedną z najchętniej naśladowanych celebrytek.

A co wy myślicie o jej stylu?

Zobacz galerię!

Małgorzata Janusik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje