Reklama

Reklama

Kobieca przyjaźń

Przyjaźń ma dla kobiety ogromne znaczenie. Współczesna kobieta uzależniona jest od przyjaciół jak nigdy w historii ludzkości. Wielu z tych, którzy uważali rodzinę za centrum życia, teraz wie, że przyjaźń zmienia egzystencję samotnego człowieka w życie pełne pasji i woli.

Oczywiście męska przyjaźń różni się od kobiecej. Kobieca przeżywa rozwody, okres wychowywania dzieci, rozwój kariery, miłości, straty, ponowne zamążpójścia. Kobieca przyjaźń składa się z chętnie słuchającego ucha i niezamykających się kolejną ważną życiową opowieścią ust.

Reklama

Przyjaźń między kobietami pisana jest przez całe życie, daje im podwójną siłę do pokonywania trudności i podejmowania niełatwych decyzji.

Gdy zapytamy kobietę o to, kim jest przyjaciel, najpewniej usłyszymy: ktoś, kto nas zna i akceptuje, rozumie naszą wewnętrzną istotę, wierzy nam, jest lojalny i wierny, stoi po naszej stronie, ktoś, na kogo zawsze można liczyć. Kobieta może podzielić się z przyjaciółką swoim kłopotem, sekretem, jak i codziennymi radościami życiowymi. W zamian dostanie to samo - pełne zaufania wyznanie radości i smutków. Oraz przekonanie, że jest się potrzebną oraz że w potrzebie nie zostanie się samą.

Przyjaciółka ma na uwadze twoje dobro, wspiera cię, gdy wyczuwa, że stoisz przed ważną decyzją i życiowymi zmianami.

W ścisłym centrum przyjaźni między kobietami jest rozmowa, metoda, dzięki której kobiety mają ze sobą łączność, celebrują wspólnotę. Rozmowa może być zabawna lub poważna, bolesna lub żywiołowa, intensywna lub lekka. Ale w każdym przypadku kluczowym jest powtarzane na okrągło zdanie: "wiem, co masz na myśli".

I tak jest w istocie: kobiety rozumieją się bez słów i nie musiałyby ich tyle wypowiadać, lecz dzięki potokom słów czują się bezpieczne i kochane.

A jakie jest twoje doświadczenie przyjaźni?

Dowiedz się więcej na temat: przyjaźń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje