Reklama

Reklama

Kobiety uczą się bronić

Nie zachowuj się ulegle; nie chodź z opuszczoną głową; unikaj miejsc odosobnionych; gdy zostaniesz zaatakowana, uciekaj i krzycz - to tylko kilka zasad, które powinna znać każda kobieta. Oprócz tych zasad panie coraz chętniej poznają style walki, które pozwolą im się obronić przed napastnikiem.

Aż 80 proc. mieszkanek dużych miast ma poczucie zagrożenia. Nie dziwi więc, że panie chcą się uczyć technik samoobrony.

Reklama

Coraz więcej kobiet uczy się także brutalnych stylów. Ma im to pomóc w poradzeniu sobie z ewentualnym napastnikiem. - Nie czuję się powołana do noszenie broni przy sobie, więc wydaje mi się, że to jest najlepszy sposób na nauczenie się unikania wszelkich konfliktów i w razie takowych radzenia sobie - mówi Grażyna, historyk sztuki, która zdecydowała się na trenowanie Krav Magi.

Sporą popularnością, obok izraelskiej Krav Magi, cieszy się również Sambo - sztuka walki stworzona dla radzieckiego Specnazu. - W Sambo do obrony wykorzystywane mogą być niemal wszystkie przedmioty. W tym sporcie akurat jest coś wyjątkowego, ze względu na to, że broniący się może wykorzystać siłę swojego przeciwnika. Kobieta nie musi dużo siły wkładać w tę walkę - mówi Natasza, od kilku lat ćwicząca Sambo.

Na jeden z kursów samoobrony zapisała się również poznańska reporterka RMF Dorota Wiśniewska. Posłuchaj jej relacji:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje