Reklama

Reklama

Koncerty Carli Bley

Z trzema koncertami wystąpi w Polsce pianistka jazzowa Carla Bley z kwartetem The Lost Chords. Artystkę będzie można usłyszeć w sobotę 12 października w Krakowie, w niedzielę w Warszawie i w poniedziałek w Poznaniu. Koncerty odbędą się w ramach cyklu Era Jazzu.

Kwartet The Lost Chords Carli Bley jest uznawany za jeden z najważniejszych zespołów nowoczesnego jazzu, a sama Bley - za nie tylko wybitną pianistkę, ale i kompozytorkę. W jej zespołach grali m.in. Jimmy Giufree, Pharoah Sanders, Art Farmer, Gary Burton i Charlie Haden.

Reklama

Z Mike'm Mantlerem Bley stworzyła legendarny zespół Jazz Composers Orchestra. Spore uznanie przyniosły jej kompozycje pomyślane jako rodzaj teatru muzycznego ("Dark Opera Without Words") oraz suita "Escalator Over The Hill". Wraz z Burtonem i Swallowem założyła - cieszący się ogromnym powodzeniem - Sekstet, z którym koncertowała po niemal całym świecie. Jej nagrania zrealizowane dla ECM Records są uznawane za ważne dokumenty jazzu ostatnich dekad.

W Europie Carla Bley pojawia się okazjonalnie, a jej koncerty stają się wielkimi wydarzeniami artystycznymi.

Carla Bley przyjedzie do Polski na koncerty po raz drugi. Występowała już w naszym kraju ze swoim big bandem na Jazz Jamboree '81.

Obok pianistki, w The Lost Chords zagrają: basista Steve Swallow, saksofonista Andy Sheppard i perkusista Billy Drummond.

Koncerty odbędą się w krakowskim Centrum Manggha, warszawskim hotelu Sheraton i Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dowiedz się więcej na temat: Carla Bruni | Poznań | Lost: Zagubieni | koncerty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje