Reklama

Reklama

Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Porywczego

"Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Porywczego" to propozycja dla młodych czytelników w wieku 8-13 lat.

"Wszystko zaczęło się od listu. A właściwie od pocztówki z widokiem Barbakanu nocą. Zawsze przecież od czegoś się zaczyna, cóż w tym dziwnego? Tym razem jednak wszystko było dziwne. Nawet ta pocztówka. Kiedy listonosz przyniósł listy, pocztówki wśród nich nie było! Matylda była tego absolutnie pewna, nawet dała rodzicom słowo honoru, słowo harcerza i verbum nobile, że listonosz wręczył jej tylko rachunki i katalog jakiejś firmy odzieżowej. A jednak chwilę później okazało się, że była również pocztówka!"

"Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Porywczego" to propozycja dla młodych czytelników w wieku 8-13 lat. Jej bohaterka Matylda, przyjechawszy z Warszawy do Krakowa na spotkanie z wujem, znanym archeologiem, gubi się. W poszukiwaniu wuja pomaga jej nowo poznany nastolatek Honoriusz. Po wielu perypetiach rozgrywających się w scenerii zabytkowego Krakowa odnajdują wuja dziewczynki na Rynku Głównym, gdzie trwają właśnie prace archeologiczne. Ale to wcale nie koniec przygód, tylko początek. Matylda, Honoriusz i wuj archeolog odkrywają razem tajemniczy tunel, który prowadzi ich do Krakowa z czasów Zygmunta Starego.

Reklama

Beata Kołodziej
Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Porywczego

Wydawnictwo Zielona Sowa
Dowiedz się więcej na temat: PROPOZYCJA | pocztówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy