Reklama

Reklama

Kuźnia w Spodku

Wielce zasłużony dla polskiej metalowej sceny festiwal Metalmania w tym roku będzie miał swoją dwudziestą edycję. I trzyma się świetnie.

To tutaj, w katowickim Spodku wykuwały się polskie zespoły metalowe, które niegdyś "rządziły" na naszej metalowej scenie; to tutaj koncerty grały światowe gwiazdy. W tym roku na fanów czeka ponad 12 godzin muzyki na żywo.

Tu grali najlepsi

Historia festiwalu sięga roku 1986, gdy po raz pierwszy w ciągu dwóch dni koncertowały m.in. zespoły: 666, Test Fobii, Wilczy Pająk, Dragon, Stos. Tych nazw już dziś prawie nikt nie pamięta, ale inni wykonawcy z pierwszej Metalmanii to grupy uznane i znane po dziś dzień, choćby Turbo, Kat, Vader.

Reklama

Przez lata występowały tam także największe gwiazdy metalowego światka: Overkill, Runnig Wild, Sepultura, Cannibal Corpse, Death, Morbid Angel, Judas Priest, Soulfly, Napalm Death. Metalmania zawsze dawała fanom możliwość wysłuchania tego co najlepsze.

Rock i jego odmiany

W tym roku wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Therion, U.D.O., Acid Drinkers, Hunter, Vesania, Evergrey. To na Dużej Scenie, bo na małej już od godz. 9. rano pojawia się: Corruption, Archeon, Antigama, Suidakra.

Dobór wykonawców pokazuje, że organizatorzy nie zamykają się w jednym gatunku muzyki, ale starają się pokazać wszystkie odcienie ostrego rocka od hard, poprzez klasyczny metal, do death i black metalu. Na festiwalu będzie można także zdobyć autograf wykonawców, nabyć płyty i gadżety.

Metalmania 2006 odbędzie się 4 marca w katowickim Spodku. Początek koncertów na Małej Scenie - godz. 9.15. Początek koncertów na Dużej Scenie - godz. 10.15. Bilety w cenie od 125 do 210 zł.

PODPISZĄ PŁYTY

Chcesz zdobyć autograf ulubionej grupy? Dla fanów podajemy godziny, o których muzycy podpisywać będą swoje krążki:
12.00 - Vesania
12.30 - Caliban
13.00 - Hieronymus Bosch
13.45 - Soilwork
14.30 - Acid Drinkers
15.15 - Hunter
16.00 - 1349
16.30 - Nevermore
17.30 - Unleashed
18.15 - Moonspell
19.15 - Anathema
20.15 - U.D.O.
21.00 - Therion
22.00 - Evergrey

Tomasz Kunert

Tekst pochodzi z gazety

Dzień Dobry
Dowiedz się więcej na temat: festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje