Reklama

Reklama

Łatwo znaleźć pracę

Polacy wyraźnie odczuwają poprawę sytuacji na rynku pracy.

Aż 73 proc. Polaków nie obawia się utraty pracy. Jeszcze rok temu osób, które były pewne swego etatu, było 60 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Prawnej" przez PBS DGA.

O połowę zmniejszyła się też liczba osób, które obawiają się o swoje miejsce pracy. W tym roku zwolnienia bał się co dwudziesty zatrudniony, w zeszłym co dziesiąty. Dane te, świadczące o poprawie sytuacji na rynku pracy, potwierdzają też deklaracje Polaków dotyczące możliwości znalezienia nowego etatu w razie utraty obecnego. 50 proc. badanych jest pewnych, że w przypadku utraty pracy łatwo znajdzie nową. Tylko 13 proc. mówi, że byłoby to bardzo trudne.

Reklama

Aż 30 proc. Polaków otrzymało w ciągu ostatniego roku ofertę pracy. Co dziesiąty otrzymał więcej niż jedną ofertę.

Pracujący Polacy są też lepiej traktowani przez pracodawców. 82 proc. deklaruje, że ich firma nigdy nie spóźnia się z wypłatą wynagrodzenia, a 73 proc. twierdzi, że pracodawca zawsze wypłaca wynagrodzenie za nadgodziny. Rok temu takich osób było odpowiednio 76 i 61 proc.

Zdecydowana większość Polaków deklaruje, że nie ma zamiaru wyjeżdżać z Polski za granicę. Obecnie mówi tak 87 proc. badanych.

Maleje liczba osób, które są zdania, że obcokrajowcy spoza UE zatrudnieni w Polsce stanowią zdecydowaną konkurencję wobec polskich pracowników. W 2006 roku sądziło tak 27 proc. badanych, w tym roku - 21 proc.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje