Reklama

Nasze forum: Kariera czy dziecko

Przychodzi taki czas, gdy zastanawiamy się, co dalej robić z naszym życiem. Mamy pracę, w której się realizujemy, bądź takiej szukamy, a odzywa się w nas instynkt macierzyński.

I stoimy przed dylematem: zdecydować się na dziecko czy jeszcze poczekać. Boimy się, że po zajściu w ciąże, sytuacja w pracy zmieni się i okaże się, że nie jesteśmy już w firmie takie niezbędne, jak do tej pory.

Zastanawiamy się, czy po powrocie do pracy będzie na nas czekało to samo stanowisko, czy nie zajmie go ktoś inny.

Boimy się też, że opieka nad niemowlakiem wymaga czasu, poświęceń i pochłania dużo energii. A my chciałybyśmy mieć jeszcze wystarczająco dużo energii i czasu na rozwój swojej kariery, wyjazdy służbowe, rozwijanie umiejętności.

Reklama

Gdy pracy, o której marzymy jeszcze nie mamy, boimy się, że "okazja" może nam "przelecieć" koło nosa, a matki z dzieckiem pracodawcy niechętnie zatrudniają.

Czy uważasz, że możliwe jest połączenie pracy zawodowej, osiąganie sukcesów z wychowaniem dziecka? Czy można sobie tak rozłożyć obowiązki, żeby mieć czas na to wszystko - spełniać się jako matka i realizować w pracy zawodowej? Czy wolisz poczekać z macierzyństwem, aż sytuacja na rynku pracy będzie stabilniejsza, bo boisz się, że nie będzie cię stać na posiadanie dziecka? Czy też bez względu na okoliczności, chęć posiadania dziecka jest na tyle duża, że decydujesz się na nie?

Na naszym Forum poruszamy ważne tematy:
Ślub - za i przeciw * Rodzić, nie rodzić * Zamieszkać razem * Rozwód * Zamieszkać razem * Facet na czacie * Kłamstwo * Miłość i seks * Jak się go pozbyć * Wystarczy kochać? * Czego mu zazdrościsz? * Sponsoring * Spalić mosty * 8 marca * Dwa razy do tej samej rzeki * Rodzina * Samotność * Jego wady * Weekend* Forum: Z miłości czy dla pieniędzy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kariera | dziecko | forum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy