Reklama

Reklama

O dzieciach, których rodzice wyjechali do pracy za granicę

Kamil i Emanuela od dwóch lat nie wiedzą, co się dzieje z ich mamą, Mateusz od 3 lat czeka na swojego ojca, a 18-letnia Magda i jej starszy brat Artur marzą tylko o jednym, by ich ojciec dał w końcu znak życia.

Na liście zaginionych we Włoszech jest obecnie aż 119 osób, które wyjechały w latach 2000 - 2006.

Reklama

W tym odcinku poznamy historie dzieci, których rodzice wyjechali do Włoch do pracy i nigdy nie wrócili. Większość z nich wyruszyła z Polski z powodu trudnej sytuacji materialnej - "za chlebem", żeby poprawić swój los, oszczędzić na mieszkanie czy samochód.

Niektórzy z nich nie mieli pieniędzy na opłacenie czynszu a do tego znaczne długi. Wyjazd miał pomóc im i ich rodzinom. Tymczasem wyjechali i przepadli. Początkowo regularnie dzwonili, a potem nagle kontakt się urywał. Czy trafiali do owianych złą sławą obozów pracy czy sami decydowali o opuszczeniu rodzin? Co się z nimi dzieje i co polska prokuratura robi, by odnaleźć tych ludzi?

Co dzieje się z pozostawionymi w Polsce dziećmi, które boleśnie przeżywają tragedię porzucenia przez rodziców? Niezależnie od tego, czy rodzice pozostali za granicą z wyboru czy z konieczności - dzieci rzadko potrafią radzić sobie z takimi sytuacjami.

Zanim porozmawiamy o tym, jak bolesna dla dzieci jest taka rozłąka, poznajmy Adę, która dzięki państwa pomocy ma szansę na normalne dzieciństwo.

Oglądaj program w każdy wtorek na antenie Telewizji Polsat!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje