Reklama

Reklama

Odpowiedzi

Sprawdź wynik swojego testu i dowiedz się jaką jesteś mamą.

Szefowa: większość odpowiedzi a

Jesteś surowa dla swoich pociech. Uważasz, że w wychowaniu najważniejsze jest stawianie wymagań i dyscyplina. Umiesz podejmować właściwe decyzje, a dzieci nie mają prawa z tobą dyskutować, tylko muszą się podporządkować. Nie dajesz im możliwości wyboru, bo przecież ty wiesz, co dla nich najlepsze.

Rada dla ciebie: Doceniaj nawet małe osiągnięcia swoich pociech. Kry tyka nie motywuje tak dobrze, jak pochwały i nagrody. Częściej przytulaj i całuj swoje dzieci. Od czasu do czasu pozwalaj sobie i malcom na trochę luzu - naprawdę dobrze wam to zrobi.

Reklama

Nadopiekuńcza: większość odpowiedzi b

Chciałabyś być mamą-ideałem. Traktujesz pociechy z szacunkiem, po partnersku. Jesteś skłonna do wielu poświęceń - czasem zbyt wielu, co potomstwo może wykorzystywać. Łatwo wzbudzić w tobie poczucie winy, przeżywasz własne błędy wychowawcze.

Rada dla ciebie: Pozostaw pociechom trochę swobody i prawo do własnych decyzji. Sobie natomiast pozwól na drobne niedoskonałości. W trudnych chwilach nie poddawaj się emocjom, nie szukaj winy w sobie. Jeśli coś się dziecku nie udaje, nie zadręczaj się tym. Rób trochę mniej dla malca, a więcej dla siebie - pamiętaj, że twoje potrzeby i uczucia również są ważne. Partnerka: większość odpowiedzi c

Cierpliwość to twoja wielka zaleta. Trudno wyprowadzić cię z równowagi. Umiesz wybrnąć z kryzysowych sytuacji, bo jesteś wielbicielką świętego spokoju. Dbasz o dzieci, wspierasz je, zawsze znajdujesz dla nich czas. Jednak zostawiasz pociechom podejmowanie decyzji, nie umiesz narzucić im dyscypliny, więc to one przejmują inicjatywę w relacjach z tobą. Bardziej cenisz sobie bliskość z dziećmi niż swój rodzicielski autorytet.

Rada dla ciebie: Nie unikaj konfrontacji z pociechami, czasem jasno wyraź swoje stanowisko. Dzieci potrzebują kochającego przewodnika, który daje im poczucie bezpieczeństwa, a nie kumpla, który godzi się na wszystko.

Luzaczka: większość odpowiedzi d

Macierzyństwo to dla ciebie ekscytująca przygoda. Jesteś mistrzynią w zapewnianiu dzieciom rozrywki. Powód jest prosty - wolisz bawić się z pociechami, niż je wychowywać. Brakuje ci bowiem konsekwencji i odpowiedzialności. Kiedy maluchy stają się zbyt kłopotliwe, chętnie zrzucasz na kogoś swoje obowiązki.

Rada dla ciebie: Postaraj się koncentrować na tym, co dzieciom jest naprawdę potrzebne. W trudnych sytuacjach nie wyręczaj się innymi, bo stracisz autorytet w oczach dzieci. Rozwiązuj konflikty i wskazuj maluchom rozwiązania - na tym także polega rola mamy!

Mam dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje