Reklama

Reklama

Pamela Anderson: Bojkotujcie KFC

Pamela Anderson, od dawna aktywistka organizacji Ludzie Na Rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA), w czwartek, 17 października, wezwała do bojkotowania placówek znanej sieci KFC.

Pochodząca z Kanady gwiazda wystosowała apel z powodu skandalicznego - jej zdaniem - traktowania przez sieć kurczaków.

Reklama

Pamela do swoich obowiązków bojowniczki o prawa zwierząt podchodzi jak najpoważniej i z wielkim zaangażowaniem. 15 października napisała list do Johna Bitove, prezesa mieszczącej się w Toronto firmy Priszm Brandz, która w Kanadzie jest odpowiednikiem KFC i działa tam na zasadzie franchisingu.

"Oto fakty: KFC torturuje kurczaki i potem stara się udawać, że nie ma w tym niczego złego. W XXI wieku jesteśmy wystarczająco świadomi, aby sprzeciwiać się wszelkiemu okrucieństwu i niesprawiedliwości, bez względu na to, czy ofiarą jest zwierzę, czy człowiek".

"To, co KFC robi 750 milionom kurczaków każdego roku, nie jest cywilizowane i nie może być akceptowane. Nawołuję więc do bojkotu restauracji KFC, chyba że moi przyjaciele z PETA poinformują mnie, iż zgodziliście się postępować znacznie lepiej" - możemy między innymi przeczytać w liście Pameli Anderson.

Alessandra Saccal, rzeczniczka prasowa firmy Priszm Brandz, twierdzi, iż kurczaki są traktowane przez firmę należycie.

"Kupujemy kurczaki do naszych restauracji w tych samych miejscach, w których robią to inne restauracje i sklepy, a kanadyjscy farmerzy bardzo dbają o dobro swoich kurczaków i podchodzą do tego z powagą" - zapewniła pani Saccal.

W lipcu 2003 roku PETA kierowała pozew przeciwko KFC, oskarżając w nim firmę o złe traktowanie kurczaków. Zarzuciła również KFC, że na jej stronie internetowej publikowane są nieprawdziwe informacje o traktowaniu kurczaków, podczas gdy w rzeczywistości są one niewłaściwie karmione i dręczone.

Akcję tę poparł między innymi Paul McCartney.

Dowiedz się więcej na temat: kurczaki | Pamela Anderson | KFC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje