Reklama

Reklama

Pięć powodów, dla których śmianie się jest cenne

Sprzyja zdrowiu i dobrej kondycji. Śmiech to świetne ćwiczenie mięśni przepony i brzucha. Sprawia, że lepiej oddychamy, dostarczając organizmowi dużą porcję tlenu (wdychamy go trzy razy więcej niż normalnie!). Tym samym usprawnia pracę mózgu.

Dobrze też wpływa na krążenie oraz na serce. Śmiejąc się, poprawiamy funkcjonowanie układu odpornościowego, więc rzadziej chorujemy. Badania naukowe dowodzą, że śmiech nawet przedłuża życie!

Pozwala zachować młodość.

Reklama

To prawda, od śmiechu robią się zmarszczki mimiczne, ale nie dodają one lat. Roześmiani ludzie odbierani są jako energiczni, pogodni i w efekcie - młodzi duchem. Śmiech jest również dobrą gimnastyką dla twarzy, dzięki niej skóra się napręża - staje się jędrna i gładka.

Zapewnia wewnętrzny spokój.

Śmiech łagodzi napięcie, bo hamuje wydzielanie hormonów stresu. Poza tym podczas niego rytmicznie poruszamy całym ciałem, więc rozluźniamy napięte od adrenaliny mięśnie.

Sprawia, że czujemy się szczęśliwi.

Śmiech uwalnia endorfiny - hormony szczęścia. Dzięki temu czujemy się zadowoleni z życia. Mamy świetne samopoczucie i pozytywne nastawienie do świata, a to sprawia, że los nam sprzyja.

Wpływa na dobre relacje z innymi.

Instynktownie ludzie lgną do tych, którzy dużo się śmieją i lubią żartować. Czują się z nimi lepiej, bezpieczniej, bo wydają się serdeczni i ciepli. Uśmiechnięci ludzie obdarzani są większym zaufaniem i mają znacznie więcej przyjaciół.

Dowiedz się więcej na temat: śmiech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje