Reklama

Reklama

Płać w terminie rachunki za prąd!

Nie zapłacisz jednego rachunku, a zakład energetyczny może odciąć Ci prąd. Od 1 stycznia obowiązuje nowe, restrykcyjne prawo energetyczne.

Jego przepisy stosuje się także do ogrzewania i gazu. Jeśli więc nie zapłacimy rachunku przez miesiąc, to gazu też możemy zostać pozbawieni.

W myśl zmian, które nastąpiły w prawie energetycznym, cała ta procedura będzie przyspieszona. - Prąd będzie można odciąć już w drugim miesiącu od niezapłaconego rachunku - powiedziała RMF Ewa Groń, rzecznik prasowy Zakładu Energetycznego w Krakowie. Na szczęście, zanim do tego dojdzie zakład energetyczny ma obowiązek nas poinformować o zaległościach i da nam dwa tygodnie na uregulowanie należności.

Reklama

Jeśli zakład wyłączy nam prąd, to za ponowne podłączenie licznika będziemy musieli zapłacić 80 zł plus zalęgły rachunek. To nie koniec zmian: energetycy będą nam mogli zamontować tzw. licznik przedpłatowy (jeśli dwa razy w ciągu roku nie zapłacimy rachunku przez co najmniej miesiąc). Takie urządzenie będzie działać jak telefony komórkowe na kartę.

Przypomnijmy: do tej pory "spóźnialscy" byli pozbawiani prądu dopiero po trzech miesiącach.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: rachunki | prąd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje