Reklama

Reklama

Plastikowa karta z grupą krwi

Plastikowa karta z grupą krwi jej właściciela, do złudzenia przypominająca kartę bankomatową - to lansowany ostatnio pomysł Krajowego Centrum Krwiodawstwa.

Posiadanie karty podczas ewentualnego wypadku mogłoby nawet uratować życie.

Reklama

Karty są już dostępne we wszystkich punktach krwiodawstwa, a nawet niektórych szpitalach. - Ich wprowadzenie jest uzasadnione choćby przez wymianę dokumentów, jaka powoli następuje w kraju - twierdzi Jolanta Walendziak z Olsztyńskiej Stacji Krwiodawstwa: Ludność, która chciała mieć informację o grupie krwi w dowodzie osobistym, wykonywała badania i miała taki wpis w starym dowodzie. W nowym dowodzie miejsca na taki wpis nie ma.

Jak się okazuje, pomysł Krajowego Centrum Krwiodawstwa podchwyciła prywatna inicjatywa i na rynku pojawiły się podobne karty. Informacja, która jest na nich zawarta, jest niewiarygodna. - Ta karta niczemu nie będzie służyła - twierdzi Jolanta Walendziak.

Wystawienie karty przez punkt krwiodawstwa lub inną, upoważnioną do tego placówkę, może kosztować kilkadziesiąt złotych, jest jednak poparte ważnymi badaniami, które mogą dużo powiedzieć o stanie naszego zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat: pomysł | karty | karta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje