Powiedz, gdzie jest punkt G...

Nie wiadomo, czy naprawdę istnieje. Jednak już samo jego poszukiwanie może dostarczyć silnych doznań.

Do tej pory nie udało się znaleźć jednoznacznych dowodów na istnienie u kobiet punktu G. To magiczne miejsce odkrył 35 lat temu niemiecki ginekolog Ernst Grafenberg (stąd jego nazwa). Punkt G był badany i opisywany na początku lat 80. Trzech amerykańskich naukowaców - Whipple, Perry i Ladas - zidentyfikowali to miejsce w pochwie.

Reklama

Czym jest punkt G?

To miejsce o średnicy ok. 25 - 30 milimetrów na przedmiej ściance pochwy, znajdujące się w odległości ok. 5 centymetrów od wejścia do pochwy. Niektóre kobiety odpowiednio pobudzane w tym miejscu mogą być doprowadzone do orgazmu, któremu towarzyszy wytrysk przypominający męski wytrysk nasienia.

Jak znaleźć punkt G?

Magiczny punkt jest trudny do zlokalizowania. Niektórym parom w ogóle nie udaje się go znaleźć. Seksuolodzy w celu "namierzenia" punktu G doradzają następujące pozycje:

- kobieta leży na plecach z szeroko rozłożonymi nogami; partner wprowadza do pochwy swój wilgotny palec, mając dłoń skierowaną grzbietem do dołu,

- kobieta leży na brzuchu; partner wprowadza do jej pochwy swój wilgotny palec, mając dłoń otwartą ku dołowi.

W jednej z tych pozycji partner mocno i rytmicznie naciska na znaleziony punkt. Doznania kobiety będą silniejsze, jeśli mężczyzna dodatkowo pobudza jej łechtaczkę.

Zdaniem kobiet pobudzanie punktu G przypomina spotęgowany orgazm łechtaczkowy.

Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje