Reklama

Reklama

Powiedz, gdzie jest punkt G...

Nie wiadomo, czy naprawdę istnieje. Jednak już samo jego poszukiwanie może dostarczyć silnych doznań.

Do tej pory nie udało się znaleźć jednoznacznych dowodów na istnienie u kobiet punktu G. To magiczne miejsce odkrył 35 lat temu niemiecki ginekolog Ernst Grafenberg (stąd jego nazwa). Punkt G był badany i opisywany na początku lat 80. Trzech amerykańskich naukowaców - Whipple, Perry i Ladas - zidentyfikowali to miejsce w pochwie.

Reklama

Czym jest punkt G?

To miejsce o średnicy ok. 25 - 30 milimetrów na przedmiej ściance pochwy, znajdujące się w odległości ok. 5 centymetrów od wejścia do pochwy. Niektóre kobiety odpowiednio pobudzane w tym miejscu mogą być doprowadzone do orgazmu, któremu towarzyszy wytrysk przypominający męski wytrysk nasienia.

Jak znaleźć punkt G?

Magiczny punkt jest trudny do zlokalizowania. Niektórym parom w ogóle nie udaje się go znaleźć. Seksuolodzy w celu "namierzenia" punktu G doradzają następujące pozycje:

- kobieta leży na plecach z szeroko rozłożonymi nogami; partner wprowadza do pochwy swój wilgotny palec, mając dłoń skierowaną grzbietem do dołu,

- kobieta leży na brzuchu; partner wprowadza do jej pochwy swój wilgotny palec, mając dłoń otwartą ku dołowi.

W jednej z tych pozycji partner mocno i rytmicznie naciska na znaleziony punkt. Doznania kobiety będą silniejsze, jeśli mężczyzna dodatkowo pobudza jej łechtaczkę.

Zdaniem kobiet pobudzanie punktu G przypomina spotęgowany orgazm łechtaczkowy.

Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje