Reklama

Reklama

Prezydent Maria Kaczyńska

Maria Kaczyńska byłaby lepszym prezydentem niż jej mąż - stwierdza Manuela Gretkowska - dzisiejszy gość INTERIA.TV.

Powołanie Nelly Rokity nazwała swego rodzaju ustanowieniem zastępczej żony prezydenta, obok którego powinna być jakaś kobieta. - A Maria Kaczyńska ma zakaz odzywania się, bo ma bardzo postępowe poglądy - dodała założycielka Partii Kobiet.

Liczy ona na dobrą współpracę z Nelly Rokitą, choć wolałaby, żeby takie powołanie to nie był dworski gest, a kontynuacja polityki równości. Tymczasem wcześniej rząd zniósł stanowisko Pełnomocnika do Spraw Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

Przepisy umożliwiające powstanie miniprzedszkoli byłyby pierwszą kwestią, jaką zajęłaby się Partia Kobiet po dostaniu się do parlamentu. - Jesteśmy inne od mężczyzn, mamy inne potrzeby - podkreśla Manuela Gretkowska. Równość wynagrodzeń, ułatwienie powrotu do pracy kobietom, które urodziły dziecko to sprawy, nad którymi chce czuwać Partia Kobiet. Jej liderka podkreśla też wagę reform gospodarczych, ale nie obiecuje szybkich zmian.

Reklama

To czy uda się zrealizować cele PK zależy przede wszystkim od tego, czy uda jej się dostać do sejmu, co - jak przyznaje Manuela Gretkowska, jest być albo nie być dla tego ugrupowania. Na razie przed paniami stoi jeszcze jedno poważne zadanie ? aby partia mogła startować w wyborach muszą zebrać 110 000 podpisów poparcia.

I.G.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy