Reklama

Reklama

Światło młodości

Medycyna estetyczna to dziedzina, rozwijająca się stosunkowo szybko. Jej narodziny wymusiły potrzeby naszych czasów.

Postęp w medycynie, który dokonał się bardzo gwałtownie, zapewnia wiele metod, poprawiających kondycję fizyczną i psychiczną oraz estetykę wyglądu.

Dążeniem wielu osób jest właśnie sprawność psychoruchowa, jednak nierzadko na pierwszy plan wysuwa się troska o urodę i utrzymanie młodego wyglądu jak najdłużej. Dowodem na to niech będą powstające nieustannie gabinety kosmetyczne, dermatologiczne czy centra urody, oferujące bogatą gamę zabiegów przywracających i wydobywających naturalne piękno.

Z wiekiem, w skórze zmniejsza się ilość naturalnego kolagenu. Po 25 roku życia, ubywa go o 1proc. w ciągu roku. Co prawda, nie jest to dużo, jednak na przestrzeni dłuższego czasu, większe braki mogą spowodować nieestetyczne zmiany. Na opadającej wówczas skórze, pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Reklama

Operacja kontra lifting

Od niedawna istnieje jednak skuteczna metoda rozwiązania najbardziej powszechnego problemu skóry, jakim jest jej zwiotczenie. Zamiast decydować się wtedy na operację plastyczną, warto pomyśleć o termoliftingu, który z równie dobrym skutkiem odwraca proces starzenia skóry oraz likwiduje nieestetyczny wygląd braku jej jędrności.

W wyniku wieloletnich badań, powstało wiele urządzeń, dzięki którym dokonał się prawdziwy przełom w bezinwazyjnym liftingu, odmładzaniu, skutecznym powstrzymywaniu procesów starzenia oraz usuwaniu niedoskonałości skóry. W specjalnych urządzeniach wykorzystuje się światło podczerwone IR, stosowane również w badaniach historii obrazów malarskich jak i przekazie danych w powietrzu. Urządzenia do termoliftingu, emitują promienie o różnej długości fal, od 750 do 1800nm. To one powodują jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej.

Ciepło dla kolagenu

Termolifting pobudza fibroblasty czyli komórki skóry do produkcji oraz regeneracji włókien kolagenowych. W efekcie, odbudowany zostaje nowy kolagen oraz poprawia się jakość skóry, a także ujędrnienie zwiotczeń twarzy i całego ciała. Obecnie, jest to najskuteczniejsza terapia również na cellulit jak i modelowanie sylwetki.

Wbrew pozorom, zabiegi są skuteczne i bezpieczne, ponieważ nie powodują poparzeń naskórka. Pierwsze rezultaty poprawy jędrności i napięcia skóry widać już po około 3-5 tygodniach. Efekt głębokiej poprawy przychodzi stopniowo w okresie od 2 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Cena efektów

Likwidacja zwiotczeń i poprawa owalu twarzy oraz napięcia policzków to główne efekty, jakich można się spodziewać po zabiegu. Ponadto, istnieje możliwość pozbycia się zmarszczek, kurzych łapek i blizn oraz poprawienia krążenia krwi, co spowoduje lepsze odżywienie tkanek i wzmocnienie odporności skóry oraz odprężenie mięśni twarzy.

Najlepiej poddać się zabiegowi w wieku 30-55 lat. Wówczas skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące, co zapewnia optymalne efekty terapii. W przypadku osób starszych, by wyniki były równie dobre, kuracja musi być bardziej intensywna. Zabiegi te są istotnie bardzo kosztowne, jednak często defekt urody, to problem, za eliminację którego, warto wiele zapłacić.

Aleksandra Kaczmarek

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje