Reklama

Terapia przez miłość

O niepełnosprawnych dzieciach i o odsiadujących wyroki więźniarkach i więźniach, którzy z oddaniem i miłością się nimi opiekują!

Poznamy skazaną za zabójstwo męża - panią Alę, która opuszczonego przez rodziców i chorego Łukasza pokochała jak syna. Opowiemy wzruszające historie dzieci z Krakowa i Machowinka, opowiemy o tym jak miłość staje się dla więźniów - odkupieniem win, a dzieciom - przywraca radość życia.

Program readaptacji społecznej dla skazanych jest realizowany w trzech miejscach w Polsce. Wszystko zaczęło się od propozycji dyrekcji DPS-u w Lublińcu, aby przez okres letni więźniowie pomagali w opiece nad chorymi dziećmi. Po kilku dniach, kiedy wiadomo było na czym konkretnie polega praca skazanych, dyrekcja Zakładu Karnego w Lublińcu uznała, że ten eksperyment należy przekształcić w program resocjalizacyjny.

Reklama

Dzieci, które są pod opieką więźniarek są zazwyczaj zaniedbane, często w złym stanie zdrowia. Pomoc i opieka więźniów jest dla nich namiastką bliskości i miłości...

Zanim to nastąpi poznajmy Oliwię, która nadal potrzebuje pomocy i tylko dzięki państwa sms-om ma szansę na normalne dzieciństwo.

Oglądaj program w każdy wtorek na antenie Telewizji Polsat!

Telewizja Polsat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama