Reklama

Reklama

To, co ważne

W okresie świąteczno-noworocznym najczęściej znajdujemy czas na przemyślenia i podsumowania.

Warto właśnie teraz poświęcić chwilę na to, żeby określić, co jest dla nas naprawdę ważne.

Planując noworoczne postanowienia, mając w pamięci to, w jaki sposób i z kim spędziliśmy święta Bożego Narodzenia, mamy już zarys naszego systemu wartości.

Najlepszym sposobem na jego doprecyzowanie jest wypisanie na kartce najważniejszych dla nas wartości: pracy, rodziny, przyjaciół, miłości, dzieci, hobby itp. i poukładanie ich w kolejności od najważniejszej do najbardziej błahej, albo takiej, na której nam najmniej zależy.

To naprawdę ważne, by w coraz szybszym pędzie codzienności móc odnaleźć czas dla ludzi, rzeczy i czynności, którym lubimy ten czas poświęcać.

Reklama

Jeśli naszą największą miłością jest rodzina, powinniśmy poświęcać jej jak najwięcej uwagi, a pracę traktować jako środek do tego, aby rodzinę móc czynić szczęśliwym. Podobnie zresztą w przypadku hobby. Nie ma pracy, nie ma pieniędzy na jego pielęgnowanie. Nie chodzi oczywiście o to, żeby swoje zawodowe obowiązki wykonywać "po łebkach", ale żeby nie pracować tak długo i intensywnie, żeby ciągle brakowało nam czasu na przyjemności.

Jeśli na czele listy znajduje się nasza ukochana osoba, musimy pamiętać, żeby nie poświęcać jej absolutnie całego życia, bo na pozostałych pozycjach znajdują się jeszcze najbliżsi i znajomi. Równie ważni.

Dla każdego człowieka co innego ma najwyższą wartość. Każdy jednak powinien wiedzieć, jak dużą i co jest najważniejsze w jego życiu. A z okazji Nowego Roku mieć najważniejsze postanowienie - postarać się zrobić wszystko, żeby znaleźć "złoty środek" między kolejnymi pozycjami na liście. Żeby jak najrzadziej zamieniały się miejscami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje