Reklama

To niczego nie wyjaśnia

4 października na płycie Rynku Głównego w Krakowie zostanie otwarta wystawa "Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia".

4 października na płycie Rynku Głównego w Krakowie zostanie otwarta wystawa  "Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia".

Z początkiem 2006 roku Fundacja Imago Mundi - organizator wystawy - zaprosiła czternastu czołowych polskich fotografów, aby przez kilka miesięcy przyglądali się Małopolsce z aparatem fotograficznym w ręku. Blisko połowa autorów zdjęć na co dzień mieszka w Małopolsce, pozostali - pochodzący spoza regionu - spoglądali na region oczami przybyszów.

- Celem projektu było uzyskanie zróżnicowanego, współczesnego obrazu jednego z najciekawszych regionów Polski - mówi Andrzej Kramarz, prezes fundacji. - Zapraszając cenionych artystów, chcieliśmy pokazać w sposób nowoczesny, odbiegający od sztampy to, co nas bawi, zachwyca, cieszy ale i drażni - dodaje.

Reklama

W ten sposób powstała kompletna wizja, niekiedy zaskakująca zarówno tych, którzy żyją tu na co dzień, jak i tych, którzy dopiero Małopolskę odkrywają. Odwiedzający wystawę nie znajdą na prezentowanych fotografiach zapierających dech w piersiach, wystylizowanych widoków Tatr czy Beskidów. Nie będzie tu krakowskiego Rynku, ani gołębi. Za to pojawią się obrazy zaskakujące, z charakterem, często pełne komizmu, ale i nostalgiczne, skłaniające do zadumy.

- Jestem przekonany, że dla samych mieszkańców regionu cześć prezentowanych zdjęć będzie ogromnym zaskoczeniem - mówi Łukasz Trzciński, wiceprezes fundacji. - Chcielibyśmy, aby zdjęcia stanowiły nowoczesną, wysmakowaną wizytówkę regionu, daleką od powszechnej galanterii wydawniczej.

Wystawa: 4 - 23 października 2006, Kraków, Rynek Główny

Wernisaż: 4 października 2006, zaułek św. Tomasza 17, I piętro (nad kawiarnią Camelot), godz. 18.00

Wernisaż internetowy: 4 października 2006, godz. 18.00 - www.terazmalopolska.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wystawy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama