Reklama

Reklama

W gronie przyjaciółek

Z najnowszych badań wynika, że najczęstszą formą relaksu wybieraną przez Polki jest spotkanie w gronie przyjaciół. Doradzamy więc, gdzie najlepiej zorganizować przyjęcie i czym zaskoczyć gości.

Z raportu "Kobieta Frescato" sporządzonego w kwietniu 2010 roku wynika, że za najlepszą formę relaksu prawie połowa ankietowanych kobiet uznała spotykania z przyjaciółkami. Innymi najczęściej typowanymi przez Polki sposobami słodkiego lenistwa były wakacyjne atrakcje: plażowanie (19,39 proc.), zwiedzanie nowych miejsc (42,07 proc.), a także zakupy (47,27 proc.).

Inspiracje z podróży

Duża popularność w Polsce filmów oraz powieści nasyconych subtelnym klimatem m.in. Toskanii, Hiszpanii, Francji sprawiła, że pojawiła się również w naszym kraju liczna grupa kobiet zafascynowanych stylem życia ludzi tam mieszkających i ich "kulturą życia" - zwłaszcza popołudniowych i wieczornych spotkań w wybornym towarzystwie, będącymi nie tylko ucztami dla ducha, ale dla... podniebienia.

Reklama

Szczególnie w upalne dni lata mieszkańcy tych regionów preferują orzeźwiające wina. Co ciekawe i wśród Polaków zapanowała na nie moda. Na organizowanych przyjęciach na świeżym powietrzu, piknikach i grillach w dobrym tonie zaczyna być podawanie nie tylko soków i napojów gazowanych, ale również lekkiego, orzeźwiającego wina np. czerwonego Carlo Rossi Frescato. Zaserwowane schłodzone lub z kostkami lodu mile zaskoczyło już wielu gości.

W Polsce obserwuje się także coraz większą otwartość na nowości - spośród ankietowanych kobiet aż 50,72 proc. zadeklarowała, że lubi odkrywać nowe smaki. To niewątpliwie jest związane z tym, że coraz częściej i coraz chętniej podróżujemy po świecie.

Mieszkańcy zachodniej i południowej Europy od dawna gustują w winach. Co ciekawe ostatnio i wśród Polaków zapanowała na nie moda. Z raportu wynika, że na spotkania towarzyskie zdecydowanie częściej wybieramy wino niż inny alkohol. Świadczy to wyraźnie o zmianie stylu życia Polaków.

Spotkania z bliskimi

Dlaczego większość kobiet wybrała spotkania towarzyskie z przyjaciółkami jako tę najbardziej satysfakcjonującą formę pełnego wypoczynku? Odpowiedź znajdujemy w wynikach badań przeprowadzonych przez amerykańskich psychologów z Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA), z których dowiadujemy się, że wyjątkowość damskich relacji polega na tym, iż wypełniają one emocjonalne luki w naszych związkach i pomagają nam pamiętać, kim tak naprawdę jesteśmy. Dla większości respondentek niemałe znaczenie ma też wsparcie udzielane przez przyjaciółki.

Jak zatem zaaranżować spotkanie, by przyniosło oczekiwany dla nas efekt? Co zrobić, by przy okazji wykazać się swoim obeznaniem z panującymi trendami, a tym samym zabłysnąć przed bliskimi sobie kobietami?

Pikniki, grille i przyjęcia w ogrodzie

Kobiety, które są świadome swojej wartości oraz potrafią dzielić swój czas między życie zawodowe i osobiste, znajdując chwile na wypoczynek oraz drobne przyjemności - to europejskie wzory, do których dążymy. Jak się okazuje, Polkom bardzo zależy na utrzymywaniu dobrych relacji z przyjaciółmi i z tego względu bardzo chętnie bawią się i odpoczywają w bliskim gronie znajomych.

Okres letni, jak żaden inny, sprzyja organizowaniu spotkań na świeżym powietrzu. Z wspomnianego już raportu wynika, że aż 56,81proc. Polek przyznało, że świetnie bawi się na piknikach, grillach czy przyjęciach w ogrodzie. Organizując spotkanie w gronie przyjaciółek warto o tym pamiętać. Jednak, by imprezę można było zaliczyć do udanych, oprócz doborowego towarzystwa, należy zadbać o orzeźwiające trunki i smaczne przekąski.

Sprawdź przepisy na dania z grilla!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje