Reklama

Reklama

Wakacyjna kampania przeciw AIDS

"Przeszłość bywa groźna" - to myśl przewodnia kampanii przeciw AIDS, która rozpoczęła się w całym kraju. Organizatorzy kierują ją przede wszystkim do par heteroseksualnych. Okazuje się bowiem, że właśnie wśród nich notuje się coraz więcej przypadków zakażenia wirusem HIV.

- Mimo wieloletniej akcji uświadamiającej, okazuje się, że AIDS nadal stanowi ogromne zagrożenie. Ryzyko zakażeniem HIV nadal jest bardzo duże, a świadomość, jak gdyby stępiała; jak gdybyśmy się oswoili z problemem - mówi profesor Andrzej Gładysz, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

Dlatego też - jak mówi profesor - celem kampanii jest uświadomienie wyjeżdżającym na wakacje, że wszystko może się zdarzyć i trzeba pamiętać nawet o takich spontanicznych, okazjonalnych przygodach i mieć tę świadomość, że taka przygoda - jedna jedyna w życiu - może stać się źródłem zakażenia.

Reklama

Profesor Andrzej Gładysz dodaje także, że powinniśmy nauczyć się rozmawiać ze swoim partnerem o wszystkich przypadkach z przeszłości, które mogły nieść ryzyko zakażenia.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: HIV | kampania | AIDS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje