Reklama

Weekend w kinie

Amerykański thriller "Osada" oraz komedię romantyczną "Zakochany bez pamięci" będzie można oglądać od piątku, 13 sierpnia, na ekranach polskich kin.

Amerykański thriller "Osada" oraz komedię romantyczną "Zakochany bez pamięci" będzie można oglądać od piątku, 13 sierpnia, na ekranach polskich kin.

Akcja filmu "Osada" rozgrywa się w Pensylwanii w roku 1897. W zagubionej wśród lasów osadzie życie toczy się na pozór harmonijnie. Okazuje się jednak, że w lasach otaczających miasteczko żyją przerażające istoty. Na mocy niepisanego porozumienia nie atakują one mieszkańców miasteczka, pod warunkiem że ci nie wchodzą do lasu. Lucius Hunt, młody człowiek, pełen odwagi i ciekawości, chce jednak złamać obowiązujący od zawsze zakaz wkraczania do lasu.

Reżyser zdążył przyzwyczaić już widzów do otaczającej jego produkcje tajemnicy i grozy. Aktorzy przyjmowali role bez zapoznawania się z pełnym scenariuszem, a rada dopuszczająca filmy do dystrybucji zagroziła oznaczeniem "Osady" najwyższą granicą wiekową, jeśli nie zostaną z niej wycofane najbardziej przerażające dźwięki! Na pytanie o jakie dźwięki chodziło, reżyser odpowiedział tajemniczo: "Spróbujcie to sobie wyobrazić!?".

W filmie wystąpili: Adrien Brody, Joaquin Phoenix, Sigourney Weaver, William Hurt i uznana za wielkie odkrycie, debiutująca córka znanego reżysera Rona Howarda, Bryce Dallas Howard.

Reklama

Film "Zakochany bez pamięci" opowiada historię Joela, którego rzuciła dziewczyna Clementine. Po rozstaniu znudzona związkiem Clementine postanawia usunąć ze swego życia wszystko, co może kojarzyć się z Joelem. Nie tylko usuwa ze swojego pokoju zdjęcia i pamiątki. Poddaje się również skomplikowanej operacji, podczas której specjaliści wymazują z jej mózgu wszystkie wspomnienia o byłym chłopaku. Zakochany Joel postanawia zrobić to samo, ale w trakcie zabiegu zmienia zdanie.

Bohaterów opowieści zagrali Jim Carrey, Kate Winslet oraz Kirsten Dunst.

Autorem scenariusza do filmu jest Charlie Kaufman, zdobywca dwóch nominacji do Oscara za scenariusze do "Być jak John Malkovich" (2000) i "Adaptacji" (2003).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: film
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy