Reklama

Reklama

Weekend w kinie

W ten weekend (10-12 grudnia) na ekranach polskich kin zadebiutują: amerykański thriller "Komórka" z Kim Basinger w roli głównej, dramat muzyczny "De-Lovely" oraz francusko-amerykańska komedia sensacyjna "New York Taxi".

W filmie "Komórka" Jessika Martin, nauczycielka w liceum, zostaje porwana z własnego domu przez piątkę zamaskowanych przestępców. Przetrzymywanej w jakimś tajemniczym miejscu Jessice, obawiającej się o własne życie i nie znającej motywów działania porywaczy, udaje się cudem naprawić zepsuty telefon komórkowy i ukradkiem zadzwonić pod przypadkowy numer.

Reklama

Ryan, beztroski młody człowiek, który odpowiada na dzwonek, nagle zdaje sobie sprawę, że jest ostatnią nadzieją porwanej. Młody mężczyzna nie wie nic o Jessice, zna tylko jej pełen strachu, cichy głos. W jego rękach znajduje się życie Jessiki.

Film wyreżyserował David Ellis, grają m.in. Kim Basinger, Chris Evans, Eric Christian Olsen.

"De-Lovely" to amerykański dramat muzyczny w reżyserii Irwina Winklera.

Akcja filmu rozgrywa się w 1964 roku. Umierający kompozytor Cole Porter, samotny w swym nowojorskim mieszkaniu, siada do pianina i gra znaną, melancholijną melodię. Nagle u jego boku pojawia się tajemniczy nieznajomy.

"Przenosi" on Cole'a do pustego teatru, w którym - jak twierdzi - reżyseruje musical oparty na życiu Portera. Na scenie pojawiają się ludzie, których kompozytor spotkał na swej drodze - kochankowie, koledzy, przyjaciele, jego ukochana żona Linda.

W filmie grają m.in. Kevin Kline, Ashley Judd, Jonathan Pryce.

"New York Taxi" to francusko-amerykańska komedia sensacyjna.

Jej bohaterka, Belle Williams, jest taksówkarką, ale marzy o karierze kierowcy rajdowego. Zbieg okoliczności sprawia, że na drodze Belle staje Andy Washburn, nadgorliwy gliniarz, który nie tylko nie radzi sobie w pracy, lecz także nie potrafi prowadzić samochodu.

Washburn, który na każdym kroku podpada przełożonym, na własną rękę ściga gang pięknych brazylijskich włamywaczek, rabujących największe nowojorskie banki.

Film wyreżyserował Tim Story, grają m.in. Queen Latifah, Jimmy Fallon, Gisele Bundchen.

Dowiedz się więcej na temat: taxi | komedia | dramat | komórka | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje