Reklama

Weekend w kinie

W ten weekend na ekranach polskich kin zadebiutują: opowieść o młodości Che Guevary "Dzienniki motocyklowe", najnowsza produkcja Salmy Hayek i Pierce'a Brosnana "Po zachodzie słońca", przygodowy "Lot Feniksa", thriller s-f "Wersja ostateczna" oraz horror "Piła".

W ten weekend na ekranach polskich kin zadebiutują: opowieść o młodości Che Guevary "Dzienniki motocyklowe", najnowsza produkcja Salmy Hayek i Pierce'a Brosnana "Po zachodzie słońca", przygodowy "Lot Feniksa", thriller s-f "Wersja ostateczna" oraz horror "Piła".

"Dzienniki motocyklowe" to opowieść o podróży po pustyniach i górach Ameryki Południowej, którą młody Che Guevara odbył w towarzystwie swojego przyjaciela. Ta wyprawa staje się jednocześnie podróżą w głąb siebie. To film o trudnych wyborach, o przyjaźni i solidarności.

Film wyreżyserowany przez Waltera Sallesa jest nominowany do Oscara w dwóch kategoriach - najlepszy scenariusz adaptowany i piosenka. W filmie wystąpili: Gael Garcia Bernal i Rodrigo De la Serna.

Reklama

"Po zachodzie słońca" to sensacyjno-przygodowy film o kradzieży brylantów ze słynnej kolekcji Napoleona, wyreżyserowany przez Bretta Ratnera.

Para przestępców na zasłużonej emeryturze (Salma Hayek i Pierce Brosnan) upaja się urokami Wysp Bahama. W tym samym miejscu i czasie pojawia się wart 70 milionów dolarów brylant oraz agent FBI (Woody Harrelson). Przypadek?

Także od piątku w polskich kinach będzie można oglądać "Lot Feniksa", przygodowy film akcji o grupie ludzi cudem ocalałych z katastrofy samolotu, który rozbija się na pustyni Gobi. Bohaterowie zdają sobie sprawę, że jeśli chcą przetrwać muszą... zbudować nowy samolot ze szczątków starego.

Film wyreżyserował John Moore, w główne role zagrali między innymi Dennis Quaid, Tyrese Gibson i Miranda Otto.

"Wersja ostateczna" to amerykański thriller fantastyczno-naukowy w reżyserii Omara Naima, z Robinem Williamsem i Mirą Sorvino w rolach głównych.

Implant ZOE jest malutkim chipem, ma zaledwie 2 mm szerokości, który jest wszczepiany do mózgu nienarodzonego jeszcze dziecka. Jest on połączony z końcówkami nerwowymi odpowiedzialnymi za wzrok i słuch, dzięki czemu możliwe jest nagrywanie wszystkiego co widzi i słyszy człowiek przez całe życie.

Po śmierci człowieka, implant jest usuwany, a wspomnienia są poddawane obróbce przez wysoko kwalifikowanych "tnących". Zadaniem "tnących" jest wybranie najważniejszych wspomnień, które następnie nagrane na video, zostaną wyświetlone w czasie specjalnej ceremonii pogrzebowej, podczas której rodzina oraz przyjaciele zmarłego będą mogli się z nim pożegnać.

Już od czwartku, 24 lutego, na ekranach polskich kin wyświetlany jest horror "Piła", który w USA zebrał znakomite recenzje.

Bohaterem filmu jest psychopatyczny morderca, który zmusza swoje ofiary do rozwiązywania makabrycznych zagadek własnego autorstwa.

Reżyserem filmu jest debiutujący w tej roli James Wan. Główne role zagrali: Tobin Bell, Cary Elwes i Danny Glover.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: horrory | PLL LOT | Phoenix Suns | dzienniki | opowieść | film
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy