Reklama

Reklama

Wielka kumulacja ulgi na remont

Planujesz remont, zacznij go jeszcze w tym roku. Teraz bowiem możesz skorzystać z kumulacji dwóch trzyletnich limitów ulg podatkowych na modernizację domu.

Zdaniem doradcy podatkowego prof. Witolda Modzelewskiego dzięki temu w sumie będzie można zaoszczędzić nawet 10 tys. zł.

Aby najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje przełom roku, wystarczy do końca grudnia kupić wszystko, co potrzebne jest do remontu. Opłaca się wydać na to nawet całkiem spore pieniądze. - Jeśli podatnik w ogóle nie skorzystał z limitu, który akurat nam umiera z końcem roku, to może wydatkować kwotę ponad 24 tys. zł - powiedział RMF prof. Modzelewski.

Od podatku można odliczyć 19 proc. tej sumy, co przy maksymalnym nakładzie daje ponad 4,5 tys. zł. Na tym jednak nie koniec. Remontujący oszczędnie podatnik odczeka kilka tygodni i na początku przyszłego roku znów wyda trochę pieniędzy na modernizację. - Jak wiemy, limit ten wzrasta do ponad 29 tys. zł i od podatku w przyszłym roku można odliczyć kolejne 19 proc. tej kwoty - ciągnie Modzelewski.

Reklama

To daje już ponad 5,5 tys. Razem z odpisem tegorocznym, to już ponad 10 tys. zl. Zatem jeśli remontować, to szybko - radzą specjaliści

RMF
Dowiedz się więcej na temat: wielka kumulacja | ulgi | kumulacja | remont

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy