Reklama

Reklama

Wiosenne trendy w modzie

Moda wiosną wyraźnie faworyzuje kobiety o silnej osobowości. Aktywne i odważne ceniące sobie wygodę i zdecydowany styl.

Słodkie kociaki w różowych falbankach wyraźnie ustępują miejsca bojowniczkom o twardym charakterze. Kobieta na wiosnę 2010 nie jest wiecznie przebierającą w błyskotkach ofiarą mody. To raczej charyzmatyczna osobowość o szerokich zainteresowaniach. Spełnia się działaniu: uprawia sporty, podróżuje, jest aktywna zawodowo - dlatego, zamiast ulegać schematom, podporządkowuje strój swojemu stylowi życia.

Miejska bojowniczka

Styl militarny zaznaczył swoją obecność już w poprzednim sezonie. O ile wśród jesiennych strojów można było zobaczyć raczej nawiązania do dziewiętnastowiecznych mundurów oficerskich, to wiosenne inspiracje są o wiele bardziej współczesne.

Reklama

Szykowne, bardzo ozdobne i tchnące nostalgią żakiety nawiązujące do kurtek francuskich szwoleżerów, ustępują pola kreacjom, dla stworzenia których natchnieniem były raczej proste żołnierskie mundury i bluzy partyzantów.

Nic dziwnego, miejska bojowniczka woli walkę niż musztrę paradną.

Zgniłe zielenie, moro, naszywane kieszenie, skórzane pasy i ciężkie buty łączy się w tym sezonie z błyskiem satyny, subtelnością kobiecych fasonów i lekkością tkanin. Efektem są stroje podkreślające dziewczęcy wdzięk i silny charakter.

Seksowna bizneswoman

Dopasowane garsonki z minispódniczkami, krótkie żakiety i seksowne obcisłe spodnie lub szorty to idealne zestawy dla kobiet, które lubią wyglądać atrakcyjnie, a zarazem podkreślać swój status.

Lekkie nawiązania do stroju oficjalnego - garnituru lub kostiumu, jest uzupełnione potężną dawką seksapilu.

Tu nie ma miejsca na nudę sal konferencyjnych - ma być krótko i blisko ciała.

Kokietka w stylu retro

Klasyka jest zawsze na czasie, a więc i w tym sezonie panie mogą sięgać do skarbca wzorów ponadczasowej elegancji.

Podkreślające talię kostiumy, perły, kapelusze i długie rękawiczki pozwolą zbudować styl współczesnej damy, która jest świadoma swojej kobiecości i ceni dobry smak.

Sportowy luz

Prostota i wygoda to cechy, które definiują idealny strój dla kobiety aktywnej.

Rozumieją to również projektanci, którzy wprowadzili sporo luzu do wiosennych kolekcji.

Szorty, bluzy z kapturem, luźne spodnie, nadruki zostały wysubtelnione i dostosowane do wymogów mody miejskiej.

Sportowy styl w dobrym wydaniu to nie dresy i t-shirty, ale proste a zarazem pomysłowe stroje, o nienagannej linii i wykonane z doskonałej jakości tkanin.

Szorty

Szorty są największym hitem nadchodzącego sezonu.

Pojawiają się niemal w każdej kolekcji. Do wyboru mamy niezliczoną ilość wersji: luźne i obcisłe, sportowe i w zaprasowane w kant, z mankietami i bez, wzorzyste, złote, jednobarwne...

Można je równie dobrze nosić do żakietu jak i sportowej bluzy.

Łączenie stylów

Umiejętne łączenie stylów jest solą mody. Kontrasty, zaskakujące połączenia, odważne stylizacje pomagają podkreślić indywidualność i wprowadzić posmak nowości. Tej wiosny warto szczególnie pomyśleć o eksperymentowaniu ze stylami. Zachęcają do tego sami projektanci mocno akcentując tę tendencję w swoich kolekcjach. Sprzyjają temu również panujące trendy: surowość wojskowego stylu warto przełamać kobiecym drobiazgiem, do luźnych spodni o niemal męskim kroju można założyć seksowny gorsecik.

Wiosenne trendy sprzyjają odważnym i pełnym poczucia własnej wartości kobietom. Takim, które nie podporządkowują się ślepo trendom, ale bawią się nimi tworząc nowe jakości i dostosowując je do swoich potrzeb.

Izabela Grelowska

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy