Wysoka cena za głupotę

Wkrótce sądowy finał sprawy, która jesienią 2005 roku zbulwersowała opinię publiczną. Pielęgniarki z Katowic robiły sobie zdjęcia z wcześniakami. Teraz grozi im do pięciu lat więzienia.

Czytając tę informację w internecie, zajrzałam do komentarzy. W wielu jest mowa o bestiach, które trzeba surowo ukarać. Tak samo pisały media, czemu przed rokiem próbowałam się przeciwstawić. Napisałam felieton, ale nigdy nie ukazał się drukiem. Dlaczego? "Wszyscy piszą, że one są winne, to nie będziemy pisać inaczej" - wyjaśnił redaktor gazety, dla której pracowałam. Solidarność w zbiorowym linczu okazała się ważniejsza niż wolność słowa. A nawet niż zdrowy rozsądek, do którego raz jeszcze spróbuję się odwołać.

Reklama

Zapytam prosto z mostu: czy zdarzyło się Państwu zrobić coś głupiego? Nie mówię o drobiazgach, jak schowanie kluczy do lodówki czy wypicie wody, w której teść moczył szczękę. Mówię o czymś, czego długo Państwo żałowali. No dobrze, zacznę od siebie.

Wiele lat temu na wakacjach rodzice grali w brydża, a my, dzieci, bawiłyśmy się w sadzie. Nagle zerwałam jabłko i rzuciłam w kolegę. Dostał w głowę, zaczął płakać, jego mama przybiegła i zaczęła krzyczeć: "Dlaczego to zrobiłaś?". Chciałam się zapaść pod ziemię, ale ziemia nie chciała się rozstąpić, więc stałam tam, gdzie stałam, wszyscy na mnie patrzyli, chłopak ryczał, jego mama uparcie pytała: dlaczego? A ja nie miałam pojęcia. Może chciałam zwrócić na siebie uwagę chłopaka? Pewnie tak, bo mi się podobał. Nie przyszło mi do głowy, że to głupi sposób. "Gdybyś trafiła w oko, mogłoby wypłynąć" - powiedziała jego mama, a ja wiele razy budziłam się z krzykiem, widząc to wypływające oko. W końcu przykryły je inne głupie rzeczy, które udało mi się w życiu zrobić, choć staram się żyć świadomie. Niech mi więc Państwo nie mówią, że nigdy nie zrobiliście nic głupiego. No może są nieliczni wybrańcy roztropności i rozwagi, ale większość z nas miewa zaćmienia rozumu, o których chętnie zapominamy.

Dowiedz się więcej na temat: pielęgniarki | media | wysoka cena | głupoty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje