Reklama

Reklama

Zdradliwy alkohol

Chyba już wszystkie młode dziewczęta są świadome negatywnego wpływu alkoholu na zdrowie. A jednak z niezmienną ochotą sięgają po kolejnego drinka, jakby sądziły, że ich to nie dotyczy.

Być może sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby dwudziestokilkuletnie kobiety wiedziały, że prócz uszczerbku na zdrowiu wyniosą z nadmiernego spożywania alkoholu znaczny uszczerbek... na urodzie.

Reklama

Badania jednoznacznie dowodzą, iż picie alkoholu w ilości większej niż dopuszczalne 2-3 jednostki dziennie, jednak nie więcej niż 14 w tygodniu - powoduje, że wyglądamy coraz mniej atrakcyjnie.

Za co można obwiniać alkohol?

* przybieranie na wadze

Regularne picie alkoholu wyklucza zachowanie szczupłej sylwetki, gdyż jest to produkt wysokokaloryczny, który dodatkowo pobudza apetyt i zmniejsza samokontrolę pijących.

* suchą skórę

Nadmierne spożywanie alkoholu odwadnia organizm i wysusza skórę.

* popękane naczynka

Siateczka popękanych naczynek nie należy do najładniejszych widoków, a to właśnie alkohol rozszerza naczynia krwionośne, znajdujące się tuż pod powierzchnią skóry. Zaróżowione policzki z czasem zamienią się w jednolicie czerwoną twarz.

* nabiegłe krwią oczy

Zaczerwienione, powiększone oczy to też skutek nadmiernego picia.

* zadrapania i stłuczenia

Może to ostateczność i nie dotyczy większości pijących, lecz zdarza się, że tracą oni kontrolę nad swym ciałem, ich ruchy stają się niezborne i nietrudno wówczas o wypadek.

Dowiedz się więcej na temat: zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje