Reklama

Reklama

Zrób sobie przerwę

Nie ma nic gorszego niż po jednym nieudanym związku od razu pakować się w drugi. Czas między jednym a drugim partnerem wbrew pozorom wcale nie należy do straconych.

To właśnie okres, który powinnaś wykorzystać dla siebie. Bynajmniej nie po to, aby rozdrapywać świeże jeszcze rany, czy po raz kolejny dochodzić, po czyjej stronie leżała wina i czy na pewno zrobiłaś wszystko, aby ten związek ratować.

Reklama

Zdystansuj się

Czas jest naprawdę najlepszym lekarstwem. Pozwala całkiem zapomnieć albo pamiętać tylko to, co dobre. Z perspektywy czasu zaczynasz zupełnie inaczej patrzeć na to, co działo się między wami. Jeszcze chwila, a będziesz mogła spojrzeć na niego już bez emocji, ze spokojem, a wreszcie bez żalu. Choć to trudne, staraj się jak najmniej myśleć o tym, co było.

Nie panikuj

Nie bój się, że bez niego sobie nie poradzisz. Nie przesadzaj, że nikogo już w życiu nie pokochasz, że nikt się tobą nie zainteresuje, że czeka cię samotność. Przekonasz się, że taki odpoczynek od wielkich namiętności ma też swoje zalety. Przestraszona, załamana, staniesz się łatwym kąskiem dla facetów, którzy uwielbiają zabawić się w chwilowych pocieszycieli.

Uwierz w siebie

Przede wszystkim musisz dojść do ładu sama ze sobą. Uświadomić sobie na nowo, na czym w życiu ci najbardziej zależy, co ma największą wartość. Nie spuszczaj z tonu i nie idź na łatwiznę tylko dlatego, że już raz ci w życiu nie wyszło. Każda kolejna porażka umocni cię i uodporni. Pozwoli też poznać swoje mocne i słabe strony. Nie rób z siebie skrzywdzonej ofiary.

Poczekaj

Daj sobie na razie spokój z kolejnymi "poważnymi" partnerami. Nie próbuj też odreagować poprzedniego związku z kolejnym, naprędce upolowanym facetem. W ten sposób i tak nie zagłuszysz swoich smutków. Seks "na chłodno", bez zobowiązań to też nie najlepsze rozwiązanie. Po co masz czuć potem niesmak do samej siebie?

Bądź otwarta

To, że w tej chwili w twoim życiu nie ma miejsca na nowe uczucie, nie musi wcale oznaczać, że powinnaś unikać towarzyskich kontaktów. Wręcz przeciwnie - to właśnie teraz pora odnowić wszelkie znajomości, pewnie zaniedbane wtedy, gdy byłaś jeszcze z nim. Spotkania z przyjaciółmi naprawdę pomagają. Przy nich zaczynasz wreszcie myśleć o czymś innym. To dobry czas, żeby znaleźć sobie nowe zainteresowania, pasje. Dobrze zrobią ci zmiany - fryzury, stylu ubierania, umeblowania pokoju, itp. Z czasem poczujesz nowy przypływ energii i będziesz gotowa na to, aby zacząć angażować się w nowy związek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje