Jak dobrać idealny do sylwetki strój wieczorowy i buty?

Sukienki wieczorowe to element garderoby, który wkładamy na bal lub wesele. Ale nadają się również doskonale na wyjścia sylwestrowe, czy popularne w Polsce bale maturalne. Najważniejsze jest ich odpowiednie dobranie i dopasowanie do własnej sylwetki. Na drugim miejscu są takie elementy jak biżuteria, bielizna, oraz buty damskie.

Sukienki wieczorowe to element garderoby, który wkładamy na bal lub wesele. Ale nadają się również doskonale na wyjścia sylwestrowe, czy popularne w Polsce bale maturalne. Najważniejsze jest ich odpowiednie dobranie i dopasowanie do własnej sylwetki. Na drugim miejscu są takie elementy jak biżuteria, bielizna, oraz buty damskie.

Jednak każda z pań wie doskonale, że jedna kreacja wieczorowa pasująca do wszystkich okazji nie istnieje. Dlatego warto od czasu do czasu zrobić przegląd swojej garderoby i sprawdzić, czy czegoś w niej nie brakuje. Jeśli okaże się, że nie jest ona kompletna, a na tradycyjne zakupy brakuje nam czasu, warto odwiedzić dobry sklep z sukienkami online.


Klasyczna sukienka wieczorowa

Jedną z często powtarzanych klasyk jest mała czarna. To co bezpośrednio wpływa na jej popularność, to fakt, że pasuje ona w zasadzie wszystkim kobietom, zarówno tym szczupłym jak i o większych, krągłych kształtach. Pamiętajcie, że taka sukienka może posiadać różnorodne kroje - co zwiększa jej uniwersalność. Dzięki temu z powodzeniem możecie ją założyć na wyjścia firmowe, wesela, przyjęcia.

Jeżeli planowane wyjście ma wysoką rangę, to warto wybrać buty o kolorze cielistym. Nie zapominajmy również o stylowej kopertówce oraz minimalistycznej biżuterii. Jak same widzicie, czarna sukienka nie musi być nudna. Aktualnie można również zdecydować się na taką z asymetrycznym krojem, czy też nieco obniżonym przodem, albo interesującym wycięciem w unikalnym miejscu.

Sukienka wieczorowa z koronką

Dla kobiet, które uwielbiają czuć się wyjątkowo, ciekawą alternatywą stają się sukienki wieczorowe wykonane z koronki. Możemy z powodzeniem wyróżnić dwa różne rodzaje. Pierwszym z nich są takie sukienki, w których koronka zajmuje tylko drobną część - czyli została użyta do wykonania góry sukienki albo tylko jej rękawów. Dół takiej sukienki może być krótki lub długi. Taka sukienka wieczorowa dodaje kobiecie powabu oraz pewnego rodzaju skromności. 

Drugą możliwością są natomiast sukienki wykonane z koronki w całości, które dają zupełnie inny efekt wizualny. Tego rodzaju sukienki wieczorowe dodają noszącym je kobietom zmysłowości. Szczególnie wtedy, gdy posiadają np. dodatkowe, głębokie wycięcie na plecach. Całość wtedy wygląda obłędnie seksownie i w połączeniu z modnymi dodatkami sprawi, że każda kobieta zostanie zauważona.

Dopasuj sukienkę wieczorową do stylu, figury i pory roku

Nie trzeba raczej nikomu udowadniać, że sukienki wieczorowe są jednymi z najbardziej eleganckich strojów kobiecych i pozwalają czuć się naprawdę wyjątkowo. Ich wybór i zakup dość często (oczywiście nie za każdym razem) zależy nie tylko od stylu sukienki, ale też od panującej pory roku. W sezonie letnim najlepiej sprawdzają się bowiem sukienki wieczorowe o mocniejszych barwach, na cienkich ramiączkach, z większym dekoltem i odważnymi wycięciami. Natomiast w miesiącach chłodniejszych, lepiej sprawdzą się takie sukienki wieczorowe, które będą nieco bardziej zakryte. Mogą wtedy posiadać długi, np. koronkowy rękaw, do z pewnością zatrzyma więcej ciepła.

Tak jak już wspominaliśmy, bardzo ważne jest właściwe dopasowanie sukni do posiadanej figury. Sukienki długie i obcisłe będą wyglądać dobrze u kobiet ze szczupłą sylwetką. Natomiast luźniejsze rozmiary pomogą ukryć ewentualne niedoskonałości sylwetki paniom nieco bardziej puszystym.  Na wystawny bankiet można wybrać sukienkę krótką, ale nieco bardziej dopasowaną do figury. Dobrze dobrana sukienka wieczorowa powinna odpowiednio podkreślać wszystkie walory waszej sylwetki, jednocześnie ukrywając jej mankamenty. Warto też pamiętać, że choć sukienki wieczorowe powinny być przede wszystkim stylowe i wystawne, to dobrze też, gdy będą także w miarę wygodna: tak, by można było w nich przetańczyć całą noc.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy