Jak kwas hialuronowy wpływa na skórę?

Artykuł sponsorowany

Kwas hialuronowy jest znany ze swoich właściwości nawilżających, ale to nie jedyne działanie, jakie ma na skórę. Jest to substancja, która pomaga zatrzymać wilgoć w głębszych warstwach skóry, a także zmniejsza widoczność niewielkich zmarszczek. Jego skuteczność sprawia, że wiele osób codziennie po niego sięga. Dowiedz się, jak kwas hialuronowy wpływa na naszą skórę i w jakich produktach można go znaleźć.

Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy materiały promocyjne

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to najbardziej znany składnik nawilżający. Naturalnie występuje w ludzkim organizmie, pomagając nawilżyć i uelastycznić skórę. Przyspiesza również gojenie się ran czy niewielkich uszkodzeń. Ten polisacharyd ma zdolność do zatrzymywania wody w skórze i zachowania odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Kwas hialuronowy jest nie tylko wykorzystywany w kosmetologii, ale również medycynie, w szczególności w ortopedii. Może być podawany w celu regeneracji stawów. W zależności od rodzaju kwas hialuronowy może służyć do nawilżenia skóry, regeneracji chrząstek czy nawet wypełnienia zmarszczek lub powiększenia ust.

Rodzaje kwasu hialuronowego

W kosmetykach można znaleźć różne formy kwasu hialuronowego. Należą do nich:

  • Hialuronian Sodu - naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Zapewnia skórze nawilżenie. Możesz go znaleźć w serum, kremie, masce czy toniku.
  • Hydrolizowany kwas hialuronowy - ma niską masę cząsteczkową. W kosmetykach może odpowiadać za nawilżenie, regenerację skóry czy odbudowę bariery hydrolipidowej. Składnik o masie cząsteczki 100-300 kDa wspomoże regenerację podrażnionej skóry, natomiast ten o masie 50kDa wypełni niewielkie zmarszczki.
  • Acetylowany hialuronian sodu - tworzy na skórze niewidoczny film, który zabezpiecza ją przed utratą wody. Można go znaleźć w wielu produktach przeznaczonych do cery bardzo suchej lub odwodnionej.

Jeśli poszukujesz najlepszego kwasu hialuronowego, kieruj się potrzebami skóry. Możesz również sięgnąć po produkty, które zawierają zarówno hialuronian sodu, jak i hydrolizowany kwas hialuronowy. Dzięki temu Twoja skóra będzie jednocześnie silnie nawilżona i bardziej jędrna.

Jak kwas hialuronowy wpływa na skórę?

Kwas hialuronowy to doskonały wybór, jeśli chcesz nawilżyć skórę, zatrzymać w niej wilgoć czy wygładzić drobne zmarszczki. Jest humektantem, dzięki czemu przyciąga i wiąże wodę w warstwie kolczystej skóry. Kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy może związać nawet 1000 razy więcej wody, niż waży jego jedna cząsteczka. Dzięki temu sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna.

Kwas hialuronowy jest pomocny w redukowaniu oznak starzenia się skóry. Wygładza drobne zmarszczki i bruzdy, sprawiając, że skóra wygląda na jędrniejszą i młodszą. Regularne stosowanie kosmetyków nawilżających pozytywnie wpływa na strukturę i wygląd skóry.

Bardzo ważną właściwością kwasu hialuronowego jest jego wsparcie w funkcjonowaniu bariery hydrolipidowej. Jako składnik macierzy zewnątrzkomórkowej skóry, poprawia jej nawilżenie, zatrzymując wodę w przestrzeni międzykomórkowej. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu kwasu hialuronowego sprawia, że skóra jest elastyczna, bardziej nawilżona i w lepszej kondycji.

Kwas hialuronowy jest istotnym składnikiem produktów do skóry wrażliwej i z atopią. Łagodzi on świąd, zaczerwienienie czy podrażnienia, które są związane z nadmierną suchością skóry. Kosmetyki zawierające ten polisacharyd przynoszą ukojenie skórze i poprawiają jej wygląd.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas