Jak radzić sobie ze skórą w okresie menopauzy – sposoby na zachowanie jędrności z linią Perfecta Menoclinic

Artykuł sponsorowany

Procesów starzenia się skóry nie da się zatrzymać, ale możliwe jest ich opóźnienie. Choć skóra zaczyna się gorzej regenerować już po 25 roku życia, w okresie menopauzy zmiany znacznie przyspieszają. Jak radzić sobie ze skórą w tym czasie? Oto sposoby na zachowanie jędrności i odroczenie powstawania zmarszczek.

Sposoby na zachowanie jędrności z linią Perfecta Menoclinic
Sposoby na zachowanie jędrności z linią Perfecta Menoclinicmateriały promocyjne

Kosmetyki do pielęgnacji cery dojrzałej - to naprawdę działa!

Jeszcze zanim pojawią się pierwsze objawy starzenia się skóry, którymi są zwykle zmarszczki mimiczne okolic oczu, warto dbać o skórę, dostarczając jej nawilżenia i odżywienia, chroniąc przed nadmiernym wpływem czynników zewnętrznych, które powodują przesuszenie. Co jednak, jeśli już masz dojrzałą skórę? Nic straconego! Nadal możesz na nią skutecznie wpływać. Nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji zawierają składniki aktywne, które nawilżają i odżywiają skórę, co pomaga w skutecznym przeprowadzaniu naturalnych procesów regeneracji. W swoich składach mają też substancje, które pobudzają syntezę kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry.

Jakie kosmetyki wybierać?

W okresie menopauzy przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry jest spadek naturalnie występujących hormonów. To sprawia, że skóra wiotczeje, staje się cieńsza i podatna na pojawianie się zmarszczek. Można zmniejszyć te niekorzystne zmiany, wykorzystując w pielęgnacji kosmetyki z fitohormonami, które rekompensują w pewnym stopniu te straty. Dodatkowo takie kosmetyki powinny zawierać składniki nawilżające i pobudzające naturalne mechanizmy odnowy skóry do efektywniejszego działania. Przykładem takich produktów są kosmetyki Perfecta Menoclinic, które oprócz fitohormonów z czerwonej koniczyny zawierają także inne składniki pielęgnujące, jak kwas hialuronowy, kofeina czy olej migdałowy. Działają one odżywiająco i pobudzająco, jednocześnie chroniąc skórę przed wysuszeniem.
To bogate formuły, które mają ładne opakowania. Świetnie nadają się na prezent dla bliskiej kobiety na Dzień Kobiet czy Dzień Babci oraz inne ważne okazje. Możesz je sobie także sama podarować.

Jakie kosmetyki wybierać do skóry dojrzałej?
Jakie kosmetyki wybierać do skóry dojrzałej?materiały promocyjne

Regularna pielęgnacja bez miejsca na zaniedbania

Skóra dojrzała jest wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Łatwo się przesusza pod wpływem suchego powietrza zimą w pomieszczeniach, ale także reaguje na mróz wiatr czy promieniowanie słoneczne. Nie ma więc w jej pielęgnacji miejsca na zaniedbania. Tylko regularne stosowanie kosmetyków wspierających jej kondycję, przyniesie spodziewane efekty - utrzymanie jędrności, przywrócenie elastyczności i opóźnienie pojawienia się niechcianych zmarszczek. Poprawi się także koloryt skóry. Stanie się ona pełna naturalnego, młodzieńczego blasku. Warunkiem jest regularność i systematyczność, a więc codzienne stosowanie kosmetyków do jej pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry dojrzałej od wewnątrz

Dla skóry dojrzałej istotne jest nie tylko to, co otrzymuje z zewnątrz, a więc w kosmetykach, choć jest to bardzo ważne, ale także to, co jest jej dostarczane od wewnątrz. Wraz z krwią składniki odżywcze, docierające do niej, wpływają na jej dobrostan. To właśnie dlatego właściwa dieta jest niezwykle ważna w tym okresie życia. Jak powinna wyglądać? Przede wszystkim nie należy zapominać o właściwym nawodnieniu. Ma ono wpływ na kondycję skóry. Trzeba też sobie dostarczać odpowiedniej porcji witamin i składników mineralnych, a także ograniczyć węglowodany i szkodliwe tłuszcze oraz wyeliminować żywność przetworzoną, a także używki. Wszystko to ma ogromny wpływ na wygląd cery.

Pielęgnacja skóry w okresie menopauzy nie musi być trudna. Systematyczność i dobrze dopasowane do potrzeb skóry kosmetyki zapewniają jej zachowanie świeżego wyglądu na dłużej.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas