Reklama

Reklama

Jak szybko zmyć lakier hybrydowy? Oto kilka niezawodnych sposobów

Lakier hybrydowy zapewnia wyjątkową trwałość manicure’u i piękny wygląd paznokci. Osoby, które nie miały z nim wcześniej do czynienia, bardzo często obawiają się jednak o problemy związane z jego usuwaniem. Na szczęście szybko okazuje się, że nie ma w tym nic trudnego. Jak usunąć lakier hybrydowy? Czym go zmyć? Z jakich narzędzi skorzystać? Ten artykuł pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Gdy pytania o to, jaki lakier hybrydowy wybrać mamy już za sobą, a pierwsze stylizacje paznokci doczekały się już niezliczonych pochwał od koleżanek, nadchodzi pora na kolejne wyzwanie, czyli usuwanie hybryd. Oto kilka niezawodnych metod działania, z którymi warto się zapoznać.

Jak usunąć lakier hybrydowy pilnikiem?

Reklama

Zacznijmy od metody mechanicznej, która nie wymaga stosowania zmywacza. Jeśli wykorzystywałyście lakier hybrydowy bez lampy, może okazać się, że uda wam się usunąć go ręcznie. Jest to zabieg czasochłonny, który może przy okazji uszkodzić nieco płytkę paznokcia. Niestety nie świadczy to najlepiej o jakości takiego lakieru, dlatego załóżmy, że wybrałyście sprawdzony produkt wymagający bardziej zaawansowanej ingerencji np. lakier ze sklepu Cosmetics Zone.

Posiadaczki słabszych paznokci, które nie najlepiej znoszą kontakt ze zmywaczami powstałymi na bazie acetonu, na pewno docenią możliwość usuwania lakierów hybrydowych za pomocą pilnika. W trosce o komfort pracy warto jednak postawić na różne typy gradacji.

Top i obie warstwy lakieru hybrydowego najlepiej usuwać grubym pilnikiem 100/180. Gdy dotrzemy już do naturalnej płytki paznokcia, warto zmienić gradację na 180/240. Później pozostaje już tylko wygładzić paznokieć polerką i nałożyć odżywkę lub rozpocząć nowy manicure. Jest to często stosowany zabieg, który nie wymaga dużej wiedzy technicznej i w zasadzie każda z nas może spróbować wykonać go samodzielnie.

Czym zmyć lakier hybrydowy?

Najpopularniejszą metodą usuwania lakieru hybrydowego wciąż pozostaje jednak skorzystanie z acetonu lub hybrid removera. Zacznij od spiłowania pilnikiem niewielkiej warstwy topu. Następnie nasącz waciki odpowiednim środkiem, przyłóż je do paznokci i zabezpiecz folią. Lakier hybrydowy zmięknie w ciągu ok. 5-10 minut. W tym czasie powinno się ograniczyć do minimum ingerencję w paznokcie, by nie zaburzyć całego procesu.

Po odczekaniu kilku minut można wygodnie usunąć go za pomocą specjalnych patyczków, stopniowo podważając kolejne elementy, które szybko powinny odejść od płytki paznokcia. Na końcu musimy już tylko wyrównać jego powierzchnię polerką. Jeśli chcemy zrobić sobie chwilowy odpoczynek od hybryd, możemy zabezpieczyć paznokieć odżywką. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, by od razu przejść do nakładania nowego lakieru hybrydowego, który kupiłyśmy w dobrym sklepie.

Jak usunąć lakier hybrydowy frezarką?

Osoby, które mają już nieco większe doświadczenie z lakierami hybrydowymi, sukcesywnie rozbudowują swoje stanowisko pracy. Jeśli w twoim zestawie do manicure’u znajduje się frezarka, z powodzeniem możesz wykorzystać ją do usuwania koloru. Pamiętaj jednak o doborze odpowiedniej końcówki. Usuwanie lakierów hybrydowych najlepiej rozpocząć od freza w kształcie walca lub stożka. Później wystarczy już tylko wykończyć paznokieć pilnikiem o gradacji 180/240.

Na koniec rada dla osób, które usuwają lakier hybrydowy z przedłużanych paznokci. W tym przypadku wcale nie trzeba usuwać ich całkowicie. Wystarczy oczyścić płytki z lakieru, a następnie w zależności od stanu paznokci uzupełnić odrosty poprzez nałożenie nowej warstwy bazy budującej lub żelu.

Każda z opisanych metod ma pewne zalety. Usuwanie hybrydy jest jak najbardziej możliwe do wykonania zarówno dla osoby, która dopiero wchodzi w świat kosmetyków, jak i dla zawodowców, którzy mają już rozbudowane stanowisko pracy, gdzie znajduje się tak zaawansowany sprzęt, jak frezerka do paznokci czy profesjonalne hybrid removery.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje