Reklama

Reklama

Jak wybrać dobry tornister do szkoły?

Kiedy zbliża się początek roku szkolnego rodzice muszą pamiętać o zakupie wyprawki dla dziecka. Oprócz zeszytów, kredek i piórnika warto też wybrać tornister. O czym należy pamiętać?

Artykuł sponsorowany

Czym tornister różni się od plecaka?

Nierzadko w mowie potocznej słowa "plecak szkolny" i "tornister" bywają używane zamiennie jako synonimy. Tymczasem między jednym i drugim pojęciem są znaczne różnice. Rodzice powinni brać je pod uwagę przy wyborze produktu, z którym dziecko codziennie będzie chodziło do szkoły.

Przede wszystkim tornister w przeciwieństwie do plecaka ma usztywnione wszystkie ściany (z tyłu, z przodu i po bokach), dzięki czemu jest bardziej stabilny, a umieszczone w nim zeszyty i książki rzadziej bywają pogniecione. Przeważnie w plecakach jest więcej osobnych przegródek i kieszeni, a w tornistrze jedna klapa do zamykania całości. Tornistry mają bardziej płaskie i usztywnione dno, dzięki czemu można postawić je z łatwością na podłodze, na której w przeciwieństwie do plecaka będą stały stabilnie.

Reklama

Po czym poznać dobry tornister?

Aby dziecko mogło nosić książki, zeszyty i przybory bez obawy o skrzywienia kręgosłupa tornister powinien być dobrze wyprofilowany, wykonany z materiału przepuszczającego powietrze. Dla wygody użytkowania dobre są zawsze szerokie szelki z możliwością regulacji. Trzeba bowiem pamiętać, że dzieci szybko rosną i długość szelek zawsze musi być dopasowana do wzrostu. Dobrze jest też, kiedy dodatkowo tornister będzie miał pas biodrowy, dzięki czemu obciążenie pleców dziecka będzie jeszcze mniejsze. Sam produkt musi być też lekki. Powinien mieć wyodrębnione osobne kieszenie i komory, aby podręczniki, zeszyty, strój do wychowania fizycznego i drugie śniadanie nie mieszały się ze sobą nawzajem.

Kiedy zimą szybko zapada zmrok, a synek lub córka muszą wracać do domu późnym popołudniem, bardzo przydadzą się jaskrawe, odblaskowe kolory i materiały, tak aby dziecko było z daleka widoczne. Zwłaszcza jeżeli droga ze szkoły prowadzi wzdłuż drogi, albo wiąże się z przejściem przez ruchliwą jezdnię.

Żeby tornister wytrzymał co najmniej cały rok szkolny przy różnych temperaturach i pogodzie od września do czerwca musi być dobrej jakości. Wyzwaniem też bywa codzienność szkolna - pospieszne pakowanie, czasem rzucenie albo przygniecenie. Dlatego kupując wyprawkę dla dziecka warto sprawdzać materiały, z których przedmiot jest wykonany. Często słabym punktem bywają zamki i zapięcia. Trzeba zwrócić uwagę czy są solidne czy raczej wyglądają na tandetnie. 

Tornistry Herlitz - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Jedną z lepszych firm produkujących artykuły szkolne jest Herlitz znany od 30 lat w Polsce z najwyższej jakości produktów, w których przykłada się wagę do solidności i troski o wszystkie detale. Tornistry Herlitz produkowane są w wielu różnych wzorach, kolorach i kształtach. Niektóre z nich można kupić w komplecie razem z piórnikiem i workiem gimnastycznym. Ładniej to wygląda niż wtedy, gdy każdy przedmiot jest z "zupełnie innej bajki" i nie pasuje do pozostałych. Jest bardzo dużo różnych propozycji dla dziewczynek i dla chłopców. Rodzice mogą też kupić artykuł w kolorach uniwersalnych, wtedy młodszy brat po starszej siostrze też będzie mógł korzystać bez obawy, że się narazi na nieprzyjemne komentarze kolegów.

Tornistry są lekkie, posiadają certyfikaty niemieckiego Instytutu Zdrowia i Ergonomii (IGR). Kupując je swoim dzieciom rodzice mają pewność, że dbają o zdrowie kręgosłupa swojego dziecka. Dokładna lista najnowszych produktów wraz ze szczegółowymi opisami znajduje się na stronie: https://sklepherlitz.pl/artykuly-szkolne/tornistry.html

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy