Jak wybrać idealną, dużą walizkę dla całej rodziny? Wittchen

Pojemna walizka podróżna to idealne rozwiązanie dla rodziny, która wybiera się na wakacje. Dowiedz się, jak wybrać walizki duże dla dzieci i dorosłych!

Jak wybrać idealną dużą walizkę dla całej rodziny? 5 wskazówek

Walizki duże to praktyczne akcesoria turystyczne, najlepsze dla rodzin z dziećmi. Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki podróżnej o większych gabarytach? Jak wybrać model, który spełni potrzeby wszystkich członków rodziny? Sprawdźmy!

Wytrzymała walizka duża - dobry materiał wykonania

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, oglądając różne walizki duże dla rodzin, jest materiał, z którego są wykonane. Na rynku znajdziemy modele twarde, półtwarde i miękkie. W przypadku rodzinnego wyjazdu dobrym wyborem może okazać się twarda walizka, która jest znacznie odporniejsza od wariantu z materiału typu nylon czy poliester.

Warto zainwestować w walizkę turystyczną z wytrzymałych, długowiecznych  tworzyw, takich jak polipropylen lub polikarbon, które dobrze zniosą intensywne eksploatowanie. To trwałe, nowoczesne materiały, które są odporne na zarysowania i łatwe do utrzymania w czystości. Sprawdzą się, szczególnie jeśli często podróżujemy z rodziną i chcemy kupić dużą walizkę na lata.

https://www.wittchen.com/walizka-na-kolkach-28,p1253538#871671

Pakowna walizka bagażowa - optymalna pojemność

W przypadku rodzinnego wyjazdu na ferie zimowe lub letnie wakacje bardzo ważnym aspektem jest pojemność walizki podróżnej. Na rynku znajdziemy walizki duże o pojemności 80-130 litrów.  Rodzinna walizka musi być na tyle pakowna, aby bez problemu zmieścić niezbędne rzeczy wszystkich uczestników wyjazdu.

Nie bez znaczenia jest też czas trwania urlopu - jeśli mamy tendencje do dłuższych podróży, warto kupić większą, co najmniej 100 litrową walizkę. Jeżeli planujesz kilkutygodniowy wyjazd, potrzebnych może okazać się kilka walizek. Szczególnie jeżeli chcesz spakować także na przykład akcesoria sportowe dzieci i ich ulubione zabawki. Oczywiście musimy upewnić się, czy walizka XXL spełnia maksymalne wymiary bagażu ustalone przez konkretnego przewoźnika.

https://www.wittchen.com/walizka-duza,p7139088#893976

Bezpieczna walizka podróżna - solidne zamki

Przywłaszczenie rzeczy z walizki turystycznej to incydenty, które notorycznie zdarzają się na lotniskach. Z tego względu warto zadbać o maksymalną ochronę bagażu. W przypadku zakupu walizki podróżnej dla całej rodziny warto wybrać model z nowoczesnym zamkiem szyfrowym.

Solidna kłódka z zamkiem TSA to rozwiązanie, które powinno skutecznie zniechęcić złodziei do kradzieży naszego mienia. Warto wybrać walizkę z zamkiem TSA (Travel Sentry® Approved), zwłaszcza jeśli planujemy spędzić wakacje w USA, gdzie bagaże są często otwierane. Służby celne mają specjalny klucz do tego systemu i mogą bezinwazyjnie otworzyć, a potem zamknąć walizkę na lotnisku. Najnowsze zabezpieczenia posiadają m.in. walizki duże Wittchen.

Stabilna walizka dla rodziny - 4 kółka

Kolejny ważny punkt to wysokiej jakości, solidnie zamontowane kółka. Duża walizka rodzinna powinna być wyposażona w 4 kółka obrotowe z domieszką kauczuku, koniecznie osadzone na łożyskach. W końcu będą musiały wytrzymać ciężar co najmniej kilkudziesięciu kilogramów. Natomiast dzięki obrotowi o 360 stopni manewrowanie bagażem jest bardzo łatwe. Nie odpadną też podczas jazdy po nierównej powierzchni.

 

https://www.wittchen.com/walizka-duza,p7157293#906549

Przegródki w walizce turystycznej

Walizka na kółkach powinna posiadać praktyczny podział na przegródki - tak, aby można było logicznie uporządkować w niej rzeczy dzieci i rodziców. Jedna komora to zdecydowanie za mało! Mile widziane są liczne, dodatkowe kieszonki, zaczepy na klucze i szelki. Poza tymi rozwiązaniami walizka turystyczna dla rodziny musi być wyposażona w wytrzymały pas zabezpieczający.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wybierzecie idealną walizkę dla rodziny, która w 100% spełni swoją funkcję zarówno podczas zimowych, jak i letnich wyjazdów z bliskimi. Więcej informacji na temat walizek podróżnych znajdziecie na stronie internetowej Wittchen.

 

 

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy