Jak wybrać najmodniejsze okulary 2021 roku?

Artykuł sponsorowany

Decyzja o noszeniu okularów korekcyjnych to nie tylko szansa na przywrócenie ostrości wzroku, ale także na uzupełnienie naszego wizerunku. Odpowiednio dopasowane okulary mogą stać się na tyle wyrazistym dodatkiem, że podkreślają indywidualny styl i stanowią nasz znak rozpoznawczy. Niektóre trendy są całkowitą nowością, inne są znane od lat. Zarówno miłośnicy stylu retro, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań z pewnością dopasują dla siebie idealne oprawki. Jakie są najważniejsze okularowe trendy na 2021 rok?

Odpowiednio dopasowane oprawki okularowe mogą pomóc w podkreśleniu naszego profesjonalizmu podczas wykonywania zobowiązań zawodowych
Odpowiednio dopasowane oprawki okularowe mogą pomóc w podkreśleniu naszego profesjonalizmu podczas wykonywania zobowiązań zawodowychmateriały promocyjne

Modne oprawki - jak je znaleźć?

Wybór wzorów i kolorów ramek okularowych jest niemal nieograniczony - producenci prześcigają się w podążaniu za modą, o czym przekonuje artykuł https://www.wokularach.pl/trendy. Zarówno oprawki oferowane przez producentów okularów, jak i przez światowe domy mody doskonale wpisują się w aktualne trendy, a nawet mogą je wyznaczać. Obecnie modna jest zarówno klasyka, jak i bardziej odważne i wyraziste rozwiązania. Wyraża się to w ogromnej dostępności fasonów oprawek, które można dopasować zarówno do kształtu twarzy, jak i indywidualnego stylu czy okazji. Odpowiednio dopasowane oprawki okularowe mogą pomóc w podkreśleniu naszego profesjonalizmu podczas wykonywania zobowiązań zawodowych, a z drugiej strony wyrazić bardziej szaloną odsłonę własnej osoby podczas mniej zobowiązujących okazji.

Ramki okularowe różnią się nie tylko fasonem, ale także kolorystyką czy tworzywem, z którego są wykonane. I znów - dzięki tak ogromnej różnorodności możemy pozwolić sobie na dopasowanie oprawek do odcienia cery, kolorystyki stroju, a także naszego charakteru. Jedni z nas doskonale czują się w delikatnych, cienkich oprawkach w delikatnych, jasnych kolorach; inni poszukują wyrazistych oprawek o ekscentrycznym kształcie i mocnej kolorystyce. Osoby z nawet najbardziej wygórowanymi oczekiwaniami na pewno znajdą wymarzoną parę okularów. A osoby niezdecydowane lub po prostu ceniące sobie różnorodność i możliwość wyboru mogą skompletować zestaw kilku oprawek okularowych, które można stosować zamiennie w zależności od okazji. W ich wyborze mogą pomóc inspiracje znalezione na stronie https://www.wokularach.pl/modne-okulary-tego-roku-zdradzamy-6-najwiekszych-trendow.

Najmodniejsze trendy 2021 - jakie okulary nosić?

Geometryczne oprawki zmierzają w kierunku bardziej subtelnej i prostszej konstrukcji, zyskując na lekkości
Geometryczne oprawki zmierzają w kierunku bardziej subtelnej i prostszej konstrukcji, zyskując na lekkościmateriały promocyjne

Jeśli nie możesz zdecydować się tylko na jeden kolor oprawek, pojawił się idealny trend - ombre. Ombre i okulary dwutonowe wyróżniają się ciekawą, zróżnicowaną kolorystyką. Zazwyczaj ramki te są ciemniejsze u góry i delikatnie lub gwałtownie przechodzą do jaśniejszego odcienia. Mogą być cieńsze lub grubsze, w kolorach pastelowych lub bardziej wyrazistych. Miłośnicy kolorowych oprawek mogą sięgnąć nie tylko po oprawki ombre, ale także w jednolitym kolorze. I znów - modne oprawki dostępne są zarówno w delikatniejszych, jaśniejszych barwach jak i odcieniach bardzo wyrazistych. Druciane oprawki dostępne są w stylowym złotym czy miedzianym kolorze, oprawki z tworzyw sztucznych mogą być białe, pastelowe, w kolorze czerwonym czy czarnym - możliwości są nieograniczone. Jednym z najciekawszych trendów, który  z roku na rok zdobywa coraz większą popularność to oprawki transparentne. Mogą być bezbarwne lub w rozmaitych wariantach kolorystycznych.  Takie oprawki doskonale harmonizują z rysami twarzy i pozwalają uzyskać delikatny efekt wizualny nawet wówczas, gdy oprawki są dość duże czy grube.

Okrągłe okulary oferują ponadczasową elegancję, styl i wyrafinowanie. Harmonizują z różnymi kształtami twarzy i zapewniają modny, odważny wizerunek. Jeśli masz bardziej kanciastą twarz, okrągłe ramki są idealnym sposobem na to, aby złagodzić wyraziste rysy i zapewnić im miękkość.

Podczas gdy projektanci proponują wyszukane style na nowy sezon, nastąpił również powrót do klasycznego stylu retro, w tym oprawek typu  kocie oko, wayfarer, awiator. Te ponadczasowe oprawki okularów nigdy nie wyjdą z mody. A co najważniejsze wpisują się one doskonale zarówno w mniej, jak i bardziej formalny styl.

Geometryczne oprawki zmierzają w kierunku bardziej subtelnej i prostszej konstrukcji, zyskując na lekkości. Podobnie jak w przypadku bezramkowych patentek, świetnie pozwalających podkreślić swój indywidualizm. Modne, oszałamiające i eleganckie kształty, takie jak ośmiokąt, sześciokąt, kwadrat i prostokąt, sprawiają, że te ramki idealnie nadają się do podkreślania rysów, szczególnie dla osób o okrągłej twarzy.

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}