Jak zrobić test na HPV i gdzie go wykonać? Badam HPV

Wirus HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) to jeden z najgroźniejszych i podstępnych patogenów. Rola wirusa HPV w procesie powstawania nowotworów szyjki macicy jest niepodważalna. Okazuje się, że prosty test do wykonania samodzielnie w domu może pomóc w ocaleniu Twojego życia. Sprawdź, czym jest wirus HPV i jak zrobić test na obecność DNA HPV (wirusa brodawczaka ludzkiego).

Charakterystyka wirusa HPV

Wirus HPV prawdopodobnie towarzyszy ludzkości już od zarania dziejów. Jest to bardzo groźny wirus, który przenosi się z jednej osoby na drugą przede wszystkim w czasie kontaktów seksualnych. Warto także wiedzieć o tym, że istnieje możliwość zarażenia się HPV poprzez używanie tego samego ręcznika co osoba zakażona, lub korzystanie z tej samej bielizny - takie przypadki są stosunkowo rzadkie, a najczęstszą metodą zarażania się jest seks. Zgodnie z dotychczasowymi statystykami można stwierdzić, że około 80% osób aktywnych seksualnie, zetknie się z wirusem HPV w pewnym momencie życia. Oczywiście nie u wszystkich infekcja przejdzie w przetrwałą, ponieważ ludzki system immunologiczny potrafi go zwalczyć. Niestety w około 20% przypadków infekcja przeradza się w trwałe zakażenie. W praktyce jest to około 3000 kobiet rocznie, u których stwierdza się raka szyjki macicy. Dodatkowo wirus HPV wywołuje także raka odbytu i  krtani. W przypadku raka szyjki macicy istnieją naprawdę duże szanse na wyleczenie kobiety, jednak stanie się tak tylko w przypadku wykrycia wirusa HPV w odpowiednim momencie i przeprowadzenie dalszych szczegółowych badań oraz leczenia. Właśnie dlatego tak ważne jest przebadanie się i szybkie zapobieganie.

Jak i gdzie zrobić test na wirusa HPV?

Test na HPV pobierany jest z dróg rodnych - jest to więc wymaz z pochwy przy pomocy specjalnie zaprojektowanej szczoteczki. Okazuje się, że w Polsce są już dostępne technologie umożliwiające samodzielne pobranie tego wymazu. W sytuacji, gdy pacjentka nie chce lub nie może wybrać się do lekarza, istnieje możliwość samopobrania. Jest to rewolucyjna zmiana, która może ocalić życie wielu kobiet. Wystarczy tylko wejść na stronę badamhpv.pl i kupić test. Samodzielne pobranie wymazu jest tak samo bezpieczne i skuteczne jak w sytuacji, gdy badanie jest robione przez personel medyczny. Cała procedura wygląda w następujący sposób:

  1. Zamawiasz test i otrzymujesz zestaw od kuriera na wskazany adres.
  2. Wykonujesz badanie: w zestawie znajduje się szczoteczka Evalyn®Brush, która została stworzona specjalnie z myślą o pobieraniu materiału z pochwy. Szczoteczka ta pozwala na sterylne przeprowadzenie badania. 
  3. Pakujesz zestaw do opakowania i wysyłasz go.
  4. Laboratorium bada próbkę i ocenia.
  5. Wyniki wysyłane są mailowo w formie zaszyfrowanej.
  6. Dodatkowo możesz umówić się na konsultację wyników. 

Samodzielne wykonanie takiego testu nie jest trudne, a całość badania jest bezpieczna i sterylna. Warto pamiętać o tym, że jednego testu nie należy wykonywać dwukrotnie. Szczoteczki  Evalyn®Brush nie wolno także używać w czasie menstruacji, w okresie ciąży i trzy miesiące po porodzie, a także po terminie przydatności szczoteczki. 

Test może ocalić Twoje życie - nie wahaj się

Test na HPV jest znacznie bardziej dokładnym badaniem niż cytologia. Właśnie dlatego nie wahaj się i zdecyduj na zamówienie testu. W ten sposób możesz ocalić swoje życie, albo po prostu uspokoić się i nie martwić o to, czy grozi Ci rak szyjki macicy. Wyniki są na tyle dokładne i pewne, że test wystarczy powtórzyć dopiero po 3 latach. Oczywiście przez ten czas konieczna jest kontrola stanu zdrowia, a w tym także regularne wizyty u ginekologa. W końcu rak szyjki macicy nie jest jedynym zagrożeniem czyhającym na kobiety. Pamiętaj o tym, że jeśli wykonany test wskaże wynik pozytywny, to wcale nie oznacza, że już chorujesz na nowotwór. W rzeczywistości wirus HPV rozwija się od 7 do 10 lat, w stanach przedrakowych lekarze mogą dużo zdziałać. Pozytywny wynik testu nie skazuje więc pacjentek na poważną chorobę, tylko jest sygnałem ostrzegawczym i impulsem do dalszego badania oraz leczenia. Badanie w domu testem na wirusa HPV jest bezpieczne i komfortowe. Nie musisz obawiać się wizyty u ginekologa, ani też ponosić dodatkowych kosztów z tym związanych. Takie rozwiązanie jest także idealne dla kobiet z fobią lub lękiem przed wizytą u ginekologa i badaniem na fotelu. Zamów test już dzisiaj i zadbaj o swoje zdrowie.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy