Jaką myjkę do zastosowań przydomowych kupić? Linie urządzeń wysokociśnieniowych

Zakup urządzenia wysokociśnieniowego to najlepszy sposób na uporządkowanie przestrzeni wokół domu i nie tylko. Spektrum zastosowań jest naprawdę szerokie. Jaką wybrać myjkę ciśnieniową do domu, by spełniała nasze oczekiwania? Podpowiadamy!

Myjka ciśnieniowa niejedno ma imię!

Myjka ciśnieniowa to najlepszy pomocnik do utrzymania czystości wokół domu i do wielu innych zastosowań. Imponująca wielofunkcyjność, wysoka skuteczność i szybkość czyszczenia oraz prosta obsługa sprawiają, że urządzenia wysokociśnieniowe są bardzo popularne.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów myjek ciśnieniowych, ale oryginał jest jeden. To urządzenie marki Kärcher, która jako pierwsza wprowadziła na rynek tego typu sprzęty. Firma od ponad 60 lat stale udoskonala czyszczenie wysokociśnieniowe. W efekcie myjki Kärcher na tle innych wyróżniają się większą wydajnością i efektywnością usuwania zabrudzeń.

Opatentowana technologia dysz gwarantuje znakomitą skuteczność czyszczenia w czasie o 50% krótszym w porównaniu z konkurencyjnymi modelami przy jednocześnie mniejszym zużyciu wody i energii. Dlatego wybór jest oczywisty! Jednak który model wybrać?

Kärcher oferuje urządzenia wysokociśnieniowe aż w 4 liniach. Dzięki temu każdy znajdzie myjkę dostosowaną do indywidualnych potrzeb:

  1. Seria Compact wyróżnia się kompaktowym designem, przez co jest bezproblemowa w przechowywaniu.
  2. Z kolei Battery to urządzenia bezprzewodowe do swobodnego czyszczenia w dowolnym miejscu.
  3. Innowacją są jedyne na rynku myjki z aplikacją mobilną Home & Garden i pistoletem ułatwiającym kontrolę ciśnienia, czyli linia Power Control.
  4. Dla najbardziej wymagających użytkowników Kärcher proponuje zaawansowane technologicznie urządzenia, które można obsługiwać z poziomu aplikacji - Smart Control.

Każda seria odpowiada na inne potrzeby i sprawdza się najlepiej w odmiennych zastosowaniach.

>>> Poznaj ceny i dostępność myjek (urządzeń) wysokociśnieniowych Kärcher

Smart Control - najbardziej nowoczesne urządzenia wysokociśnieniowe dla wymagających

Myjki z serii Smart Control to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia wysokociśnieniowe do użytku przydomowego. Oprócz aplikacji Home & Garden posiadają zintegrowaną funkcję łączności Bluetooth. Dzięki temu możliwa jest obsługa myjki za pośrednictwem urządzenia mobilnego. W prosty sposób z poziomu aplikacji ustawia się zalecany przez managera zastosowań poziom ciśnienia lub aktywuje tryb Boost.

Innowacyjne myjki wyposażone są w praktyczne funkcje i akcesoria, które gwarantują najlepsze efekty. Tryb Boost skutecznie zwalcza uporczywe zabrudzenia dzięki dodatkowej mocy 15 barów, która pozwala na mocniejsze czyszczenie miejscowe przez 30 sekund. Z kolei pistolet wysokociśnieniowy G 180 Q Smart Control z wyświetlaczem LCD posiada przyciski "+/-", umożliwiające prosty wybór poziomu ciśnienia (Hard, Medium, Soft lub tryb Boost). Po wybraniu na lancy opcji MIX pistolet pozwala regulować przyciskami stężenie środka czyszczącego. Na wyświetlaczu dla kontroli mocy sprawdza się aktualne parametry pracy.

Nowością jest także obrotowa lanca spryskująca 3-w-1 Multi Jet, która posiada aż 3 rodzaje strumienia - płaski z płynną regulacją ciśnienia, rotacyjny i niskociśnieniowy do aplikacji środka czyszczącego. Ponadto ich zmiana jest niezwykle prosta, wystarczy obrócić lancę. Praca z jedną końcówką do różnych zastosowań to ogromna wygoda.

Linia Power Control - kontrola mocy czyszczenia dla idealnych efektów

Urządzenia wysokociśnieniowe z linii Power Control posiadają bazę wiedzy w aplikacji Home & Garden. Ma to na celu maksymalne wsparcie użytkownika w uzyskiwaniu idealnych efektów czyszczenia.  Warto odnotować, że myjki z linii Power Control nie łączą się z aplikacją poprzez Bluetooth, funkcja ta występuje w urządzeniach Smart Control.

Aplikacja Home & Garden to wszystko, czego potrzebuje użytkownik, w jednym miejscu.  Cała ekspercka wiedza Kärcher w dziedzinie czyszczenia, czyli manager zastosowań, instrukcje montażu krok po kroku i wdrożenie dla łatwiejszego startu, dostęp do portalu serwisowego Kärcher Service oraz wiele innych praktycznych informacji dotyczących m.in. pielęgnacji i konserwacji.

Szczególnie pomocny jest konsultant mobilny, który podczas każdego czyszczenia wspiera użytkownika praktycznymi poradami, jak używać myjki ciśnieniowej. Wystarczy wybrać przedmiot lub powierzchnię, a pojawiają się informacje o zalecanym poziomie ciśnienia i rodzaju dyszy oraz szczegółowe wskazówki krok po kroku prowadzące do najlepszych rezultatów.

Sama regulacja mocy ciśnienia w urządzeniach linii Power Control jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać 1 z 3 poziomów i obrócić lancę spryskującą Vario Power. Na szczególną uwagę zasługuje pistolet wysokociśnieniowy Power Control z ekranem (wyjątek - model K 2), który dla maksymalnej kontroli procesu czyszczenia pokazuje aktualne ustawienia ciśnienia podawanej wody.

Trzeba pamiętać, że prawidłowy poziom ciśnienia, dostosowany do danego przedmiotu lub powierzchni, jest bardzo istotny dla bezpieczeństwa czyszczonych obiektów. Strumień wysokociśnieniowy ma ogromną moc, która z jednej strony skutecznie usuwa uporczywe zabrudzenia, ale jednocześnie może niszczyć. Dlatego zawsze należy dostosować ciśnienie podawanej wody do rodzaju przedmiotu czy powierzchni. Właściwy poziom daje też najlepsze rezultaty czyszczenia. Dzięki myjkom z serii Power Control jest to łatwe jak nigdy wcześniej. Aplikacja Home & Garden wskazuje optymalną wartość ciśnienia, a pistolet wysokociśnieniowy pozwala na jego kontrolę.

>>> Szukasz uniwersalnej myjki do umiarkowanych zabrudzeń? Mamy to, czego potrzebujesz

Mała myjka ciśnieniowa z linii Compact - łatwe przechowywanie, szybka gotowość do pracy

Znakiem rozpoznawczym urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher z linii Compact są minimalne wymagania dotyczące miejsca do przechowywania, szybka gotowość do pracy i doskonała skuteczność w walce z zabrudzeniami.

Poręczne myki charakteryzują się małym, kompaktowym rozmiarem zapewniającym wygodne przechowywanie (np. na półce) i transport (mieści się w niewielkim bagażniku samochodu osobowego) oraz obudową, w której można wygodnie trzymać akcesoria.

Wąż wysokociśnieniowy po skończonej pracy można zwinąć i zawiesić na urządzeniu. Modele K 5 i K 7 dodatkowo posiadają elastyczny pasek do mocowania. Urządzenia Compact (oprócz modeli K 2 i K 3) posiadają także wygodny uchwyt aluminiowy, który się szybko składa i rozkłada. Na funkcjonalność wpływa także złącze Quick Connect umożliwiające łatwe i błyskawiczne mocowanie węża wysokociśnieniowego do urządzenia i pistoletu.

Linia Compact obejmuje myjki wszystkich klas wydajności - od K 2 po K 7. Każdy model charakteryzuje się inną wydajnością, mocą ciśnienia roboczego czy systemem tłoczenia wody. W związku z tym urządzenia mają inny zakres zastosowań. Niemniej wszystkie myjki z serii Compact są trwałe i gwarantują znakomite rezultaty czyszczenia.

>>> Zobacz, jak funkcjonalna jest mała myjka ciśnieniowa Kärcher.

Szukasz bezprzewodowej myjki ciśnieniowej? K2 Battery! Pokochasz jej mobilność

Innowacyjna bezprzewodowa myjka wysokociśnieniowa Kärcher K2 Battery wyróżnia się lekką konstrukcją oraz mobilnością i nieograniczonym zakresem pracy. Jest doskonałym rozwiązaniem do czyszczenia w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Sprawdzi się do użytku przydomowego, a szczególnie na działce czy w terenie.

Myjka K2 Battery została zaprojektowana z myślą o mniej wymagających zadaniach, ale wachlarz zastosowań jest szeroki. Z jej pomocą wygodnie można wyczyścić samochód, motocykl, rower, łódź lub meble czy narzędzia ogrodowe. Doskonałe efekty czyszczenia zapewnia ciśnienie maksymalne na poziomie 110 barów, pistolet wysokociśnieniowy ze wskaźnikiem pokazującym wybrany tryb pracy oraz lance: płaska i rotacyjna. Do wyboru są 3 rodzaje strumienia: płaski, rotacyjny i niskociśnieniowy do podawania środka czyszczącego.

Urządzenie wyróżnia się praktycznymi rozwiązaniami. Posiada funkcję zasysania wody z alternatywnych źródeł, np. ze zbiorników wodnych czy kanistrów. Z kolei środki czyszczące są dozowane za pomocą elastycznego wężyka prosto z opakowania. Wymiana preparatu na inny nie wymaga zatem czyszczenia zbiornika czy wylewania niewykorzystanego roztworu. Dodatkowo akcesoria wygodnie przechowuje się na obudowie urządzenia.

>>> Jakie jeszcze funkcje posiada bezprzewodowa myjka ciśnieniowa K2 Battery?

Bezprzewodowa myjka ciśnieniowa wyposażona jest w wydajną baterię litowo-jonową 36 V z wyświetlaczem LCD informującym o aktualnym stanie - czasie do końca pracy (w minutach), czasie ładowania oraz pojemności (w procentach). Co istotne, akumulator jest kompatybilny z innymi urządzeniami tej samej klasy napięcia działającymi w ramach platformy bateryjnej Kärcher. Dzięki temu można pracować bez przerw i oszczędzić, kupując kolejne urządzenia bez baterii.

>>> Poznaj zalety platformy bateryjnej Kärcher.

Myjka ciśnieniowa - jaka jest najlepsza? Ta dopasowana do Ciebie!

Wybór urządzeń wysokociśnieniowych jest ogromny. Różnią się parametrami technicznymi, funkcjami i wyposażeniem, a w konsekwencji zakresem zastosowania. Często pojawia się pytanie: jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Trzeba wiedzieć, że wśród przedstawionych wyżej modeli nie ma lepszych i gorszych linii urządzeń wysokociśnieniowych. Wszystkie świetnie radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń. Najlepiej przy wyborze myjki kierować się indywidualnymi potrzebami. Inny model sprawdzi się do sporadycznego mycia roweru, a inny do czyszczenia elewacji czy dużej powierzchni kostki brukowej. Odpowiednio dobrany model sprawi, że praca będzie szybsza i wydajniejsza.

Advertisement

Strona główna INTERIA.PL